Черкаські студенти отримали можливість навчатись у Латвії
Реклама
Черкаські викладачі та студенти 2018-го навчатимуться у Вищій школі менеджменту інформаційних систем в столиці Латвії Ризі. Черкаському державному бізнес-коледжу вдалося залучити понад 50 тисяч євро від програми Еразмус+.
Тож дев’ять студентів та шість викладачів протягом семестру візьмуть участь у п’ятиденній програмі обміну. Навчання та викладання відбуватимуться англійською мовою.
За словами директора вишу, професора Олега Кукліна, головна ціль таких обмінів – активізувати євроінтеграційний дискурс, залучати вищі навчальні заклади до дослідження євроінтеграційних процесів та поширення ідей Об’єднаної Європи.
– Програма фінансується Європейським Союзом, але для участі в ній є дві обов’язкові умови: необхідно пройти офіційну реєстрацію на сайті програми та знайти партнера-університет в Європі, який готовий до спільних проектів. Зараз ми працюємо за двома програмами з партнером-університетом ISMA. Перша – для студентів, а друга – для викладачів. Студенти можуть вчитися один семестр у Ризі і отримувати стипендію 750 євро на місяць. Тоді як викладачі мають змогу один тиждень читати курс з 8 лекцій, оплата становить 840 євро за курс. Також додатково всім учасникам оплачується авіапереліт, – розповідає Куклін у коментарі кореспонденту сайту "ІнфоМІСТ".
– Вимога номер один до всіх кандидатів – знання англійської мови. Студентів відбирають за рейтингом успішності попереднього семестру. Курс для викладання у партнерів Латвії повинен бути обов’язково узгоджений. Очільник навчального закладу переконаний: програми академічної мобільності прискорюють інтеграцію України до Європейського освітнього простору і вдосконалюють зокрема й черкаські освітні технології, а також підвищують конкурентоспроможність випускників на міжнародному ринку праці.
Значно спрощує реалізацію обмінів і впровадження безвізового режиму, що дозволяє без оформлення додаткових документів проходити короткотермінові навчальні стажування. Зауважимо, що активізація співробітництва в галузі вищої освіти, зокрема, з метою збільшення мобільності студентів та викладачів передбачена
Угодою про асоціацію України з ЄС. Україна бере участь у програмі Жана Моне з 2001 року. У 2014 році програма Жана Моне трансформувалась у напрям Жан Моне нової програми ЄС Еразмус+ та відбувся перший конкурс проектів.
Основні види діяльності здійснюються за напрямами: Кредитна мобільність, включаючи навчання в університетах за обміном та стажування – практика в компаніях за кордоном: мобільність для студентів відкрита для країн-партнерів в обох напрямах.
Ступенева мобільність: зразкові спільні магістерські програми, пропоновані університетами Європи та, в деяких випадках, країн-партнерів, що приваблюють найкращих студентів з усього світу Гарантії студентських позик: посилення мобільності студентів магістратури в Європі (тільки для ЄС).
Студенти для отримання стипендій подають заявки на участь в конкурсах безпосередньо до вищих навчальних закладів (Міжнародна кредитна мобільність(ІСМ) на основі міжінституційних угод, або/чи партнерств (ступенева мобільність – Erasmus Mundus Joint Master Degrees), так само як і представники інших країн, обмежень немає. Привілеїв чи/або обмежень немає для жодної країни світу. Партнерами можуть бути вищі навчальні заклади для навчання та інші організації, які готові приймати студентів на практику.
Довідково:
Презентація для бажаючих отримати стипендії для навчання, освіти за спільними магістерськими програмами (Erasmus Mundus Joint Master Degrees); стажування, cтудентських обмінів і професійного розвитку (International Credit Mobility)
Презентація для викладачів і адміністративного персоналу, які бажають отримати стипендії для стжування, викладання, підвищення кваліфікації і професійного розвитку
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter