Черкаські водії на єврономерах "воюють" за збереження своїх автомобілів
Реклама
Кілька тисяч доларів – саме стільки доводиться переплачувати за придбаний автомобіль в Україні. Стільки коштує спокій власників автівок з вітчизняною реєстрацією.
Однак чимало громадян іде на ризик, щоб зекономити на придбанні та обрати нерозмитнене авто з Європи. З якими проблемами стикаються власники "європейців" та що на них очікує в майбутньому – дізнавався сайт vikka.ua.
Сьогодні на дорогах Черкас орієнтовно кожна десята машина – на європейських номерах, переважно з сусідніх країн – Литви або Польщі, де невеликі податки. Такі автівки почали масово з’являтися за останні кілька років.
За словами керівника черкаської громадської організації "Автоєвросила" В’ячеслава Дзюблика, лише у їхніх рядах перебуває 220 автовласників на єврономерах. Скільки таких всього – порахувати важко. Та лише за даними Державної фіскальної служби, в країні перебуває майже 64 тисячі "нелегальних" автомобілів з іноземною реєстрацію.
Існує кілька способів "перегону" автомобілів з-за кордону. Один з найпопулярніших – коли автомобіль реєструють на іноземну фірму, а громадянина України оформлюють співвласником транспортного засобу. За законом, такі авто мають перетинати кордон раз на рік.
Активісти неодноразово проводили акції протесту, щоб привернути увагу до високого ввізного мита на автомобілі з-за кордону. Однак високопосадовці заявляли про наміри взагалі перекрити ввезення іноземних автівок українцями, погрожували штрафами та конфіскацією таких транспортних засобів.
Начальник відділу адміністративної практики Управління патрульної поліції Черкас Олександр Кондратюк каже: міф про те, що водії автівок на "бляхах" нерідко стають порушниками правил дорожнього руху – частково правда.
"За жовтень у Черкасах 30 автомобілів на литовських номерах порушили Правила дорожнього руху. За листопад – уже 21", – демонструє статистику полісмен.
Однак, за його словами, лише іноземні номерні знаки на автомобілях – не підстава зупиняти водіїв.
"Наказів зупиняти машини з закордонними номерами не було. Це не є якась окремо виділена категорія. Існує єдиний порядок дотримання Правил дорожнього руху. У статті 35 Закону України "Про Національну поліцію" є перелік, який дозволяє нам зупиняти транспортні засоби", – пояснює Олександр Кондратюк.
Тим часом Верховна Рада зареєструвала законопроект, яким планується створити єдиний реєстр автомобілів на іноземних номерах. Щоби внести машину в цей реєстр, українському співвласнику потрібно буде звернутися до іноземного власника і змусити його пройти цю процедуру. Інакше – автомобіль вважатиметься незареєстрованим, а це означає, що поліція зможе зупиняти його і виписувати штраф за керування незареєстрованим транспортним засобом, який, згідно зі ст. 121 КУпАП, становить 170-255 гривень.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter