Черкаські військові оголосили місячник добровільної здачі…дезертирів
Реклама
Місячник добровільної здачі військовослужбовців, які самовільно залишили військові частини, оголосило керівництво Збройних сил України. Дезертирів обіцяють не арештовувати до рішення суду й зрозуміти причини їх самовільної відлучки, пишуть Вечірні Черкаси.
Як повідомив обласний військовий комісар Євген Курбет, рішення про місячник прийняло керівництво Збройних сил України та військової служби правопорядку. За його словами, загалом з початку бойових дій на Сході України 86 черкащан самовільно залишили свої військові частини. 62 з них розшукані, решту ще шукають. Нині у них є шанс з найменшими втратами виплутатися з неприємної ситуації.
— До громадян, які добровільно з’являться до органів військової служби правопорядку, не буде застосовано затримання до вироку суду. Це суттєво, адже коли ми розшукали такого військовослужбовця, зобов’язані були доставити його на гауптвахту. Зараз проходить місячник і військовослужбовці не будуть затримані до рішення суду, — повідомив Євген Курбет і додав, що військові з розумінням ставитимуться до кожного випадку. — Були складні бойові дії. Були непрості часи: оточення, виходи. Десь, можливо, нестатутні взаємовідносини. Військова служба правопорядку виявляє причини, чому це сталося, можливо хвора дитина в сім’ї, можливо, не вистачало чогось, можливо, хтось потребував лікування.
За словами військового прокурора Черкаського гарнізону Володимира Уразовського, нині в розшуку перебуває близько 20 військовослужбовців-черкщан. Ані контрактників, ані строковиків серед них немає — всі мобілізовані.
— Хочу наголосити, що ухилення від слідства ніяк не пом’якшить їхню відповідальність й призведе до ще гірших наслідків. Натомість, у разі явки до військової прокуратури або військової частини це буде пом’якшуюча обставина. На підставі цього у нас буде можливість застосувати до таких осіб пом’якшуючі обставини, передбачені законодавством. Хочу наголосити, що переховування від слідства — не вихід, оскільки термін давності по цих злочинах становить 15 років. Ми все одно 15 років їх розшукуватимемо. Будуть проводитися обшуки, витребування інформації за місцем їхнього проживання, їхніх рідних тощо, — заявив Володимир Узваровський.
Крім того, як повідомив на прес-конференції Євген Курбет, з липня минулого року серед черкащан у зоні проведення АТО немає бойових втрат (усього — 99), чого не скажеш, на жаль, про не бойові. Так, минулого тижня в Шполянському районі поховали мобілізованого військовослужбовця. Його смерть стала 35 небойовою втратою черкащан від початку бойових дій на Сході України.
— Причини не бойових втрат різні: вразило електричним струмом, наприклад, виліз на потяг на станції Гребінка, вживання невідомої отруйної речовини (згодом встановили, що це був антифриз — Авт.), бойова граната РГД-5, що вибухнула в руці під час самоволки тощо. Загалом, всі ці випадки —проблема військової дисципліни, — констатував Євген Курбет.
Разом з тим, за його словами, почастішали випадки скоєння злочинів проти військовослужбовців, які повертаються додому. Зокрема, на залізничних вокзалах Києва та Харкова є випадки, коли демобілізованих обкрадали за допомогою клофеліну.
— Є навіть смертельні випадки. Часто вранці військовослужбовці прокидаються без грошей та без документів. Коли читаєш такі повідомлення, мурахи по шкірі йдуть.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter