Черкаське пиво опинилося в небезпеці?
Реклама
Але не все - а те саме, живе, натуральне, в яке за рецептом і технологією виготовлення не входять консерванти, яке не пастеризується, а дихає живими дріжджами і містить масу вітамінів і поживних речовин, пише Акцент.
І ось такому цінному пиву може прийти кінець. Втім, як говорять деякі пивовари, вже майже прийшов: у Львові приватні пивоварні готові закритися. А все через нового закону - з 1 липня пиво на Україні офіційно віднесено до алкогольних напоїв.
Що це означає? Всі, хто торгує пивом, повинні мати ліцензію на продаж алкоголю. Коштує вона так багато, що дозволити собі її купити можуть лише дуже великі компанії. Маленьким пивоварням, які в руках приватного бізнесу, ліцензія не по кишені: вона просто вб'є підприємство, змусить власника закрити його. Так що ж, не буде у нас розливного живого пива?
З цими запитаннями ми пішли у відоме в Черкасах місце, де пиво - головна фішка закладу. Паб-ресторан "Оскар" популярний саме завдяки власному пивоварению.
- Закон, який був прийнятий із змінами 29 грудня 2014, а набув чинності з 1 липня, передбачав ліцензування, а сама ліцензія коштує 500 тис. гривень, - розповів нам співзасновник ресторану та пивоварні Роман Діскант. - Ми виробляємо близько 5 тонн пива на місяць. Продуктивність "Оболоні" або "Славутича" - в мільйони разів вище. Але нас прирівняли до них - всі українські приватні міні-пивоварні, яких у нас близько 450 ... Жодна міні-пивоварня не зможе оплатити цю ліцензію, якщо елементарно підрахувати кількість продукту, який виробляє кожна з них. Такого прибутку не буде навіть приблизно. Так що вже одне це положення про ліцензію нас вбиває, близько 4,5 тисячи висококваліфікованих, високооплачуваних фахівців з виробництва пива з унікальними знаннями в такому випадку опиняться на вулиці ...
Цікаво, що обидва наші місцеві пивзаводи давно знищені, але головний пивовар одного з них сьогодні варить пиво для відвідувачів закладу.
Михайло Петрович, колишній фахівець-пивовар, а пізніше і директор черкаського пивзаводу на Громова - автор найпопулярніших в минулому марок черкаського пива: "Казбет" і "Янтарне". Сьогодні він чаклує над сортами п'яти оскарівських сортів. А на Октоберфест і День св. Патріка варить спеціальні святкові сорту - "Фестивальне" і "Зелене".
До речі, на таке пиво, з невеликих приватних броварень, є попит у всьому світі. Це особливе мистецтво, практично хенд-мейд з підбору купажів із солоду, хмелю, з добавками меду або рису. Традиційне пивоваріння всюди цінується, а наші законодавці намагаються його знищити.
- Мінекономіки почуло крики пивоварів. Ми вже завершуємо підготовку законопроекту для врегулювання підходу до проблеми. Якщо закон не підтверджується законом життя - він не може існувати. Різна вартість (ліцензії - авт.), Що залежить від обсягу виробництва - цілком справедливий диференційований підхід, з яким згодні пивовари, у тому числі і великий бізнес, - говорить заст. міністра економічного розвитку Максим Нефедов. Але чи виживуть маленькі пивоварні до того моменту, поки в міністерстві допишуть закон, а парламент його прийме - питання полемічне.
Як відрізнити живе пиво?
По-перше, за віком. Якщо термін зберігання пива більше тижня, в цьому пиві житті немає ... або майже немає. Чим більше термін - тим менше життя. Термін життя живого (не обробленого) пива багато в чому залежить від способу його зберігання. У гуртку пиво істотно змінює свій смак вже через годину, в пляшці з закупореній пробкою - зберігається 3-4 дні, а якщо її поставити в холодильник - може простояти тиждень.
По-друге, за зовнішнім виглядом. Класичне живе нефільтроване, непастеризоване пиво, налите в келих, виглядає так, як якби келих злегка запітнів. На просвіт воно іскриться і грає. Має насичений бурштиновий колір із золотистим відливом. Бульбашки відриваються від дна келиха і піднімаються на поверхню безперервно 20-30 хвилин. Це говорить про те, що вуглекислий газ повністю розчинений в пиві, тобто що напій був насичений вуглекислотою в процесі бродіння. Пивна шапка - 3-7 см, біла, щільна, без великих бульбашок, повинна триматися 5-7 хвилин. При подуві - загинається або розлітається, але ні в якому разі не зникає!
По-третє, за смаком! Смакові критерії, на відміну від двох попередніх пунктів, суто індивідуальні і суб'єктивні. І потім, хіба можна порівнювати смак свіжовичавленого соку з соком в пакетах. Можна з упевненістю сказати одне - коли Ви спробуєте живе пиво, то ще довгий час ніхто не зможе умовити Вас випити пастеризоване пляшкове або бочкове пиво.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter