Черкаський студент вчить одногрупників, як вижити під час війни
Реклама
Студент-третьокурсник Черкаського національного університетут ім. Б. Хмельницького Тарас Шевченко, який багато часу провів на сході, навчає студентів та викладачів свого вишу, як потрібно діяти, якщо раптом у наше місто також прийде війна. Щодня у хлопця по кілька лекції, пише Про Все.
За кілька днів Тарас знову поїде на схід, він – розвідник. Воює у складі добровольчого корпусу Правого сектору. Та до від’їзду поставив собі за ціль – максимально поділитися своїм досвідом зі студентами та викладачами власного університету. Днями в хлопця була перша лекція.
Спершу він помітно нервує, адже послухати розповідь Тараса до актової зали прийшли студенти різних курсів та спеціальностей. До такої великої аудиторії він не звик.
Вся лекція базувалася на єдиному – як поводити себе в умовах війни та як ставати партиназом на окупованій території.
– Під час війни головне вижити та зберегти життя рідних, – розпочинає відразу з серйозних речей Тарас, і пригадує хронологію подій від окупації Криму до сьогоднішньої війни на сході. – Не дай Бог, таке докотиться й до Черкас, то людям треба знати, як діяти і що робити. Адже, чим ближче фронт, тим більше зростає напруга. Ті, хто не хочуть воювати, повинні знати, як вибиратися.
Хлопець багато розповідав про те, як бути біженцем, як діяти, коли стаєш партизаном та що робити, якщо лишаєшся на місці.
Не оминув він також і “тривожну валізу”. Він розповів студентам, що в ній повинно бути.
– Нам треба сподіватися на краще, але не зайвим буде приготуватися й до гіршого. Головне, щоб був запас їжі і документи, – продовжує Тарас.
В університеті зазначають, що для таких лекцій готові навіть парами жертвувати. Охопити таким навчанням у виші планують близько п’яти тисяч осіб.
– Такі бесіди повинні змусити людей постійно задумуватися про те, що відбувається в країні, – переконані в університеті.
Загалом, як розповів 5 лютого на прес-конференції в. о. ректора ЧНУ Олександр Черевко, університет постійно намагається запрошувати учасників АТО, аби студенти мали безпосередню можливість з ними поспілкуватися.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter