Реклама
Реклама
07.01.15 09:47

Черкаський танкіст розповів про власний полон в "ЛНР" та втечу


Черкаський танкіст розповів про власний полон в
 
Українського солдата Святослава Андрієнка звільнили лише після двох спроб втечі з полону проросійських сепаратистів на Луганщині. 21-річний танкіст із Черкащини змушений був майже півроку переховуватися у двох родинах на окупованій Луганщині, пише Радіо Свобода 
 
Перша сім’я, зрештою, вирішила віддати Святослава бойовикам за винагороду в 17 тисяч гривень. А інша – як виявилося, сім’я українських патріотів – під загрозою розстрілу кілька місяців ховала хлопця у своїй оселі.
 
Після року строкової військової служби Святослав Андрієнко у складі першої окремої танкової бригади поїхав до зони АТО на Донбасі. Військові дислокувалися на Луганщині, а наприкінці липня потрапили в засідку біля Луганського аеропорту.
 
«Ми були у Луганському аеропорту, потім нас відправили на зачистку території. Коли їхали, бачили людей на полі. Ми трохи заблукали, і командир розпитав по карті, де розташоване те місце, куди ми прямували. Коли ж туди приїхали, нас розстріляли із «градів», із мінометів. Подзвонили до командира, він наказав вертатися назад. Ми поверталися і потрапили у засідку», – розповідає Святослав.
 
Хлопців було сімнадцятеро. Майже всіх сепаратисти відразу взяли в полон. Лише Святослав із двома товаришами не потрапили до рук бойовиків. Спершу переховувалися в кущах. Та коли поночі переповзали поле – їх таки виявили проросійські бойовики. Захоплених українських військових перевезли до Краснодона. Утім, полон для Святослава Андрієнка тривав усього два дні.
 
«Прийшов батько «ополченця», забрав мене до себе додому. Я там мав щось робити, щось розбирати. А потім мене мали відвезти у «штаб». Я використав те, що мене на цього батька залишили, і втік. Коли я тікав, по мені відкрили вогонь і поцілили в ліве плече», – продовжує хлопець.
 
За втікачів з полону бойовики обіцяли 17 тисяч гривень
 
Пораненого Святослава забрали до себе місцеві мешканці. Полікували руку та надали притулок. Майже місяць хлопець не підозрював, що живе в родині прихильників угруповання «ЛНР». Виявилося, що їхній син служить у збройному формуванні так званої «народної республіки». Та й сама родина не проти заробити на Святославові.
 
Хлопець згадує, що відчув зле, коли господарі хати перестали його ховати. А втекти він зміг на одній із зупинок рейсового автобуса, яким родина везла його віддавати бойовикам.
 
«Щоб нас здавали, за нас давали винагороду – 17 тисяч гривень. Навряд чи вони б отримали ці гроші, їх би, мабуть, теж розстріляли», – роздумує хлопець.
 
«Я підлягав розстрілу»
 
Опісля Святослав потрапив до проукраїнської родини на Луганщині – сім’ї справжніх патріотів, як називає їх хлопець. Вони тоді збиралися виїхати із окупованих територій, але затрималися в Краснодоні на кілька місяців, щоб саме врятувати від сепаратистів Святослава.
 
З української сторони хлопцеві пропонували знову здатися в полон бойовикам. За це обіцяли звільнити його у групі разом із іншими українськими полоненими.
 
«Мені не можна було здаватися в полон. Бо я підлягав розстрілу. Та й що б тоді не говорили? Що українські солдати добровільно здаються в полон», – пояснює він.
 
Місяць тривала операція із вивезення Святослава з окупованої території. У ній брали участь офіцери з різних підрозділів Міністерства оборони, спецгрупа СБУ та командир 92-ої бригади. Намагався допомогти звільнити хлопця і черкаський правозахисник Валерій Макеєв. 
 
У середині серпня він поїхав на Луганщину визволяти полонених, зокрема мав вивезти до України і Святослава Андрієнка. Однак сам потрапив у полон «ЛНР», який для нього тривав сто днів.
 
«Наче сон, що я вже на свободі»
 
Тим часом завдяки Святославові Андрієнку швидко обміняли всіх його товаришів із першої танкової бригади, яких наприкінці липня біля Луганського аеропорту взяли у полон. Коли хлопець сам тікав після дводенного перебування у сепаратистів, у полі знайшов загублений телефон офіцера з номерами своїх командирів. Їм він і розповів, скількох військових взяли у полон і де їх тримають.
 
Сам же хлопець пробув на окупованій території майже п’ять місяців. Його звільнили у переддень 21-го дня народження. Найстрашніше за весь час, згадує Святослав, був початок і кінець – засідка біля Луганського аеропорту та переїзд блокпостів бойовиків, коли хлопця вже везли додому.
 
«Іще досі не можу повірити, що я вже на свободі. Думаю, наче сниться мені сон, що звільнили і вдалося приїхати з окупованої території», – каже він.
 
Після реабілітації Святослав Андрієнко, швидше за все, повернеться на схід – захищати Україну. А по закінченні війни хлопець мріє вступити до вишу і здобути фах слідчого. 
 
Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter
#новини #Черкащина #АТО #ЛНР #полон

Останні новини

10 жовтня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
20:17
Смілянська громада попрощається із захисником
19:19
У Черкасах сталася аварія
18:13
На Черкащині прихистили кобилу з Донеччини, яку врятували військові 
17:02
У Черкасах солістки обласної філармонії виступили для літніх людей та поранених військових
16:34
У Шполі грабіжник побив кулаками чоловіка та відібрав у нього телефон
15:42
В одному із мікрорайонів Черкас не буде гарячої води
15:00
Правоохоронці гелікоптером транспортували донорське серце черкасця до Ковеля (ВІДЕО)
14:46
В одній із черкаських аптек відпускатимуть ліки на основі канабісу
14:05
У Черкасах в ДТП травмувався чоловік 
13:35
Медики черкаської "екстренки" отримали новий автомобіль
13:14
У Золотоноші повідомили про серію замінувань
12:26
У Черкасах виявили нелегальну мігрантку
11:59
У Каневі виявили трьох браконьєрів, які заважали збитків на понад 20 тисяч
11:22
В Умані попрощаються із полеглим сержантом
10:58
У Смілі висадили більше сотні платанів 
10:33
У Каневі затримали чоловіка, який кинув гранату поблизу багатоповерхівки 
09:50
Деякі черкаські будинки можуть залишитися без води
09:35
У Черкасах горів житловий будинок
08:23
На Черкащині захисники "мінуснули" два БпЛА
09 жовтня 2024
20:07
На Звенигородщині посадовець допустив рубку понад 300 дерев на території парку 
19:09
На Золотоніщині молодші школярі харчуватимуться безкоштовно
18:21
Держава два роки не виплачує кошти: малі ГЕС на Черкащині припиняють роботу