Черкасці взялися виготовляти вуличні меблі
Реклама
У Черкасах з'явилася Майстерня вуличних меблів: активісти безкоштовно спільними зусиллями виготовляють лавки, стільці, столики, шезлонги із палетів і облаштовують ними громадські місця, інформує in.ck.ua.
Меблі з палетів – це європейський тренд, який набуває популярності в Україні. В західних країнах вітрини крамниць, літні майданчики кафе, дитячі садочки – все наповнене конструкціями з палетів. Громадська організація "Промолодь" вирішила запроваджувати цю моду в Черкасах, адже це просто, дешево, екологічно і, головне – виготовити такі меблі під силу кожному.
Мета майстерні – по-перше, показати людям, що вони власними силами можуть змінювати місто, не чекаючи, доки лавочку біля під'їзду або пісочницю у дворі встановить ЖКГ, міськрада, депутат перед виборами... По-друге, показати, як можна використовувати б/у матеріали, адже палети, з яких ми робимо меблі, вже були у використанні і зараз, по суті, є сміттям. По-третє, ми прагнемо об'єднати людей, адже спільна робота і спільна ідея роблять містян дружніми.
Ну і найбільш важлива, як на мене, четверта складова – Майстерня здатна розширити поняття "моє". Адже моїм може бути не лише дім, квартира, кімната чи під'їзд. Мій двір, моя вулиця, моє місто – це коли я доклав зусиль для його облаштування, відчуваю свою відповідальність за нього і своє право ним користуватися. Отак простим майструванням ми будуємо основи громадянського суспільства в Черкасах.
Виготовлені меблі будуть власністю громади Черкас. Кожен "майстер" сам вирішує, де в Черкасах найбільш вдале місце для їх встановлення.
Майбутнє проекту залежить від того, чи знайдуться люди, готові допомагати в організації воркшопів, адже пошук і транспортування палетів, купівля додаткових матеріалів – це затратні і по часу, і по фінансам складові. Якщо до активістів долучаться інші люди, організатори планують займатися майструванням регулярно – раз на 1-2 тижні.
Палети для роботи активістам можуть надавати місцеві підприємці. Зараз організатори вже отримують приватні замовлення – стільці на дачу, лавочку на подвір'я. В майбутньому можливий варіант соціального підприємництва на базі Майстерні: виготовлені меблі можна продавати, а кошти направляти на інші громадські проекти, наприклад, на реконструкцію літнього кінотеатру в Ювілейному парку, де, власне, і облаштували Майстерню.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter