20.12.21 14:52

Чому родина хлопчика, який отруївся млинцями в Черкасах, не може отримати компенсацію (ФОТО)Чому родина хлопчика, який отруївся млинцями в Черкасах, не може отримати компенсацію (ФОТО)

 

Родина черкащанки Катерини Шаповалової виграла судову справу проти "Делікат+" в першій інстанції. За отруєння млинцями, купленими в супермаркеті в Черкасах, суд стягнув на користь потерпілої дитини 100 тисяч гривень моральної компенсації. Та магазин вирішив подати апеляцію й вже 25 листопада 2021 року судді у задоволенні відшкодування відмовили.

Однак Катерина Шаповалова здаватися не збирається і хоче добитися справедливості в цій справі, адже через куплені млинці під загрозою опинилося життя та здоров’я її дитини.

Свою історію жінка розповіла журналістам видання Zmi.ck.ua.  

"Він винуватив себе в тому, що сталося": як все було?

Нагадаємо, що у вересні 2019 року містяни купили напівфабрикати, через які отруїлося багато осіб. Тоді на лікарняні ліжка потрапило 29 людей, 9 з яких діти. У  28 з них підтвердили діагноз сальмонельоз. Серед них і родина Катерини Шаповалової. 3 вересня її син із бабусею після школи зайшли до магазину, де купили два млинці (один із куркою та моцарелою, а інший – із домашнім м’ясом), які й частково з’їв Єгор. Після цього наступного дня дитині стало погано.

Фото надала Катерина Шаповалова 

"Мені зателефонувала вчителька, аби хтось терміново їхав до школи й забирав дитину. Він став зелений, була висока температура, його трусило, хапався за живіт. Ми його забрали, викликали лікаря. Аби виключити апендицит, ми поїхали до хірургії у дитячу обласну лікарню. Лише згодом побачили інформацію про масове отруєння млинцями, тож зрозуміли, що це саме воно. Так потрапили до дитячого відділення інфекційної лікарні", – розповідає Катерина Шаповалова.

У лікарні дитина пробула близько тижня. Після цього лікування продовжилось амбулаторно. Зокрема, Єгор мав тривалий час дотримуватися спеціальної дієти, на яку була змушена "сісти" й вся родина, щоб підтримати хлопчика.

На лікування було витрачено не багато коштів – близько трьох тисяч гривень, більше було отримано моральної шкоди.

"Дитині доводилося по 10 годин лежати під крапельницями. Єгор схуд, він важив 19 кілограмів, були синці під очима. Жорстка дієта тривала протягом пів року. Зокрема, він їв окремо в школі, мусив брати з собою домашню їжу. Постійно підходили інші учні, запитували, чому він їсть не з ними, чи хворий він, чого так сталося. Він не міг насолодитися днями народженнями, де не міг скушувати ні торта, ні цукерок. Навіть власний день народження довелося скасувати. Ми ж не могли запросити дітей, які будуть їсти торт, який був замовлений для його свята, а він мусив би їсти печиво "Марійка". Переломний момент стався тоді, коли я зайшла до його кімнати напередодні, а він плакав. Він винуватив себе в тому, що сталося. У Єгорки був великий стрес. Я зрозуміла, що мушу боротися за свою дитину", – згадує Катерина Шаповалова.

Фото надала Катерина Шаповалова 

Яка була реакція на цю ситуацію?

Збудник сальмонельозу, виявлений у млинцях із магазину "Делікат+", містився у яйцях, які ввійшли до складу напівфабрикатів.

Як ми писали раніше, фахівцями були виявлені відхилення від гігієнічних нормативів за мікробіологічними показниками у кулінарних стравах, воді питній та змивах з обладнання та спецодягу працівників кулінарного та м’ясного цехів гіпермаркету.

За результатами перевірки направлені два приписи щодо усунення виявлених порушень, видано рішення про тимчасове припинення виробництва та обігу харчових продуктів в частині виробництва харчових продуктів оператора потужності ФОП Буднік Ю.С., складено два протоколи про правопорушення у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів та у сфері санітарного законодавства, відсторонено від роботи двох працівників кулінарного цеху. 

На той момент представники "Делікат+" дали пресконференцію для журналістів та пояснили свою думку. Як повідомляє Катерина Шаповалова, під відео вона поставила запитання, що робити її родині, яка постраждала внаслідок цього інциденту. На що отримала відповідь – є всі списки й з ними обов’язково зв’яжуться для вирішення цього питання. До Катерини не звернулись до сьогоднішнього дня.

Зазначимо, що нині, відповідно до рішення апеляційного суду міста Черкаси, представники "Делікату" не вбачають причинно-наслідкових зв’язків між купівлею в них млинців та отруєнням дитини Катерини Шаповалової.

Наша редакція також звернулась до ГУНП у Черкаській області, аби отримати коментар із приводу того, на якому етапі розслідування нині перебуває ця справа. Наразі ми очікуємо на відповідь від правоохоронців.

Судові баталії: виграти, не можна програти

Родина потерпілого Єгора також напряму ходила до магазину й намагалась  дізнатися там, що їм робити. Адже до них ніхто не звернувся і ні про яку компенсацію не йшлося.

"На що представник "Делікату+" сказав, що вони можуть написати скаргу в куточку споживача, а якщо хочуть, то можуть і до суду йти. Ми писали за тією адресою, що була в куточку споживача зазначена. Ніякої відповіді так і не дочекалися. За допомогою адвоката сформували листа, який надсилали на адресу магазину. Спочатку ми намагалися вирішити цю ситуацію без суду, але ніхто не реагував", – розповідає Катерина Шаповалова.

Фото надала Катерина Шаповалова

До суду родина подала позов 27 грудня 2019 року, через чотири місяці після інциденту. До останнього сім’я вірила, що все вийде владнати без судової тяганини.

Мати потерпілого хлопчика Єгора вимагала стягнути з відповідача 2286,77 грн матеріальної шкоди та 100 тис. грн моральної компенсації. Крім того, була проведена судово-психологічна експертиза, відповідно до якої фахівці констатували психотравмувальний вплив отруєння, що призвело до моральних страждань та емоційних переживань дитини тривалістю понад пів року. Експерт моральні страждання оцінив на 108 тисяч гривень, тобто навіть більше, ніж того вимагала родина потерпілих.

У суді були дослідженні докази та допитані свідки по справі. Зокрема, свої свідчення надала бабуся постраждалого хлопчика, також були пред’явлені виписки з банку про купівлю в магазині млинців. Родина, крім того, надавала для ДУ "Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України" залишки млинців для експертизи. Їхні висновки, у яких було зазначено, що в млинцях є сальмонельоз, який підтверджено й у дитини, також були представлені в якості доказів.  

Тоді суд задовольнив позов у частині стягнення 2 тисяч гривень матеріальної шкоди та моральної шкоди у розмірі 100 тис. грн.

Та згодом "Делікат+" оскаржив це рішення в Черкаському апеляційному суді. Цього разу судді вирішили відмовити в задоволенні позовних вимог Катерини Шаповалової. Адвокати гіпермаркету, зокрема, це аргументували тим, що в суді першої інстанції не був доведений причинно-наслідковий зв’язок між споживанням млинців та хворобою.

Фото з рішення Черкаського апеляційного суду, надала Катерина Шаповалова

"Скільки я ком у горлі ковтала, коли слухала, що можливо, ми купили біляші десь на базарі. Адвокат апелював, що дитина їла брудними руками. Але ж у нас є навіть коробочка з наклейкою, де зазначено і час, і дату, коли вони були куплені в магазині, у нас є також і детальна виписка з банку, де є час і дата, які збігаються із тими, що були на наклейці. Бабуся не зберегла фіскальний чек, хоча по документах зазначено, що виписка з карткового рахунку – це також підтвердження і в суді першої інстанції її прийняли", – розповіла Катерина Шаповалова.

Фото надала Катерина Шаповалова 

Відтак суд вирішив задовольнити апеляційну скаргу адвокату "Делікату+" 25 листопада. При цьому, за словами Катерини Шаповалової, це було зроблено на засіданні без представників позивачів. У рішенні суду йдеться про те, що позивачкою не доведено належними, достовірними доказами вину відповідача у спричиненні шкоди та причиново-наслідкового зв’язку між винними протиправними діями відповідача та спричиненням такої шкоди.

"Наш адвокат подала клопотання про перенесення засідання, бо вона не могла бути. Але в той же день ми дізналися, що клопотання не було розглянуто й засідання відбулося без нашої участі й прийняли рішення, яке скасувало те, що ухвалив суд першої інстанції", – каже Катерина Шаповалова.

За її словами, родина не хоче здаватися і планує звертатися  до Верховного суду України, адже вважають, що рішення апеляційного суду не є справедливим.

У разі, якщо "Делікат+" захоче надати свій погляд на цю ситуацію, редакція Zmi.ck.ua розмістить думку на сайті. 

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter
#млинці #отруєння #"Делікат+" #отруєнння млинцями #дитина #суд

Останні новини

22 лютого 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
20:35
На війні загинув стрілець-снайпер зі Шполянщини
19:22
На Черкащині двоє чоловіків зрубали близько сотні дерев
18:03
У Черкасах здорожчає доочищена питна вода
17:03
Вимагав майже 8 тисяч доларів: у Черкасах на хабарництві викрили члена ВЛК
16:37
У Кам'янці попрощаються із захисником
15:34
На Золотоніщині нетверезий водій збив велосипедиста і втік
15:18
Віддав 10 тисяч доларів за фейкові документи: черкащанин намагався незаконно перетнути кордон
14:48
Які фільми черкащани можуть подивитися в кіно (АФІША)
14:30
На Звенигородщині чоловік напідпитку погрожував підірвати гранату
13:54
Черкаським рятувальникам вручили нагороди
13:01
На війні загинув військовий з Черкас
12:24
Секретар Черкаської міськради виїхав за кордон
12:09
У Черкасах виявили водія з ознаками сп’яніння, який був позбавлений права керування
11:39
На Городищині попрощалися із полеглим захисником
10:54
Синоптики попередили черкащан про небезпечні метеорологічні явища
10:32
Чоловіку, який побив та пограбував літню жінку на Канівщині, не змінили вирок
09:43
На Черкащині допомогли рибалці, який пішов під воду на Дніпрі
09:30
Збір ЗМІ.ck.ua: захисникам неба Черкас та Черкащини потрібен бус
09:12
Деякі черкаські будинки залишились тимчасово без води
21 лютого 2024
20:02
У кількох росіян відібрали у державну власність землі на Черкащині
19:01
У Черкасах перевізник мав документи з ознаками підробки
18:05
У Чорнобаї попрощалися із загиблим захисником