Для черкаських пішоходів збільшили штрафи
Реклама
Штрафи для пішоходів, які переходять дорогу у невстановленому місці, незабаром збільшаться: першого разу порушник буде оштрафований на 255 грн, якщо ситуація повториться — розмір штрафу становитиме 510 грн, коли ж пішохода впіймають на порушенні втретє, йому доведеться сплатити 680 грн. Такі зміни минулого тижня прийняла Верховна Рада України.
Про це інформують Вечірні Черкаси.
У патрульній поліції Черкаської області запевняють: найбільші порушники-пішоходи люди старшого віку — пенсіонери, а найменші — діти.
— «Я поспішаю на маршрутку», «Мені тут треба перейти, мені так зручно», «Мені далеко до переходу», — ось основна мотивація порушень у пенсіонерів. Дітей-порушників — дуже мало. По-перше, з ними проводиться відповідна робота у школах, а по-друге, бачачи поліцейського, дитина не наважиться перебігти дорогу. Можливо, тому під час рейдів ми дітей практично і не виявляємо, — коментує начальник відділу звязків із громадськістю Патрульної поліції Черкаської області Юлія Сліпченко.
У патрульній поліції Черкаської області констатують: за чотири місяці 2020 року на вулично-дорожній мережі трапилася 61 ДТП, у яких постраждали пішоходи. Загинуло дві дитини-пішохода та 10 травмовано. Усього за цей час у ДТП на Черкащині загинуло 16 пішоходів та 57 травмовано.
Через перехід дороги у невстановленому місці трапилося 9 ДТП, у них травмовано 5 пішоходів. Через порушення правил проїзду пішохідних переходів сталося 9 дорожньо-транспортних пригод, у яких травмовано 9 людей, загинула одна людина.
У обласному центрі пішоходи найчастіше порушують правила дорожнього руху та переходять дорогу у невстановленому місці по вулиці Смілянській поруч із Центральним ринком і на Благовісній, теж навпроти ринку. Часто порушників-пішоходів ловлять по вулиці Чорновола, на бульварі Шевченка, та в районі вулиці Сєдова.
— Представники поліції з пропозиціями убезпечити городян від переходу доріг у тому чи іншому невстановленому місці до міської влади Черкас не зверталися. Засоби, щоб обмежити такі порушення, є — це пішохідні огородження, якими облаштована, наприклад, більша частина бульвару Шевченка. Окрім того, нові автомагістралі міста будуються з урахуванням безпеки пішоходів. Але ж ми маємо розуміти: ніхто не зможе втримати пішохода, який націлився перетнути дорогу там, де йому зручно, і ніщо не завадить йому перелізти таку огорожу, крім його власного сумління, — коментує ситуацію начальник управління вуличної інфраструктури Черкаського міськвиконкому Сергій Отрешко.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter