Дмитро Кухарчук: "Cхоже, у Черкасах з’явилась нова схема довкола обслуговування будинків"
Реклама
Черговий будинок у Черкасах днями залишився без газопостачання. Цього разу мова йде про Вернигори – 22, де три доби мешканці залишаються без газу. Людям увірвався терпець, і на знак протесту вони змушені були перекрити вул. Смілянську.
На сторінці управлінської компанії «Нова Якість» офіційною причиною перекриття газопостачання називають імовірність аварійної ситуації на газопроводі. Але є кілька нюансів, які наштовхують на роздуми, що не все так просто.
По-перше – це далеко не перший кричущий випадок, коли людей просто залишають без газопостачання без попередження. Так було на Тараскова – 16, де через нібито несправність труби «Черкасигаз» відімкнув постачання. Тоді ж ремонт розпочала управлінська компанія «Нова Якість», але пуск газу пообіцяла тільки після перезаключення договору з ними. Така сама ситуація сталась і на Сумгаїтській 24/1. Тепер до списку додався будинок на Вернигори 22. Загалом же з 2019 без газопостачання лишилось майже 20 будинків.
По-друге, єдиним можливим виходом із ситуації залишається підписання мешканцями будинків договорів на обслуговування саме із управлінською компанією. Мешканці, які не задоволені якістю послуг управлінської компанії, та від яких фактично відхрещуються у «Черкасигаз», залишаються у патовій ситуації. У таких випадках управлінська компанія залишає місце для маневру: акцентує на тому, що жителі можуть продовжити договір з «Черкасигаз», але це буде довше і дорожче. Натомість представники «Нової Якості» самі приїдуть з бланками договорів під будинок, де одразу можна буде його підписати і оплатити, до того ж, дешевше. Та жителі вважають: випадки з нібито аварійними ситуаціями просто інсценовані, і таким чином реалізується схема передачі будинків в руки однієї компанії, коли жителі, в умовах дискомфорту, просто змушені підписувати з нею договори.
Щоб не бути голослівним, наведу конкретний приклад. Коли на Сумгаїтській 241 люди вийшли на протест, Національний Корпус прийшов на їх підтримку. Представники «Черкасигаз» запевнили, що хтось з мешканців будинку повідомив про аварійну ситуацію. Але жителі провели власне опитування і з’ясували, що аварійну службу насправді ніхто не викликав. Тоді ж у «Черкасигаз» заявили, що не будуть обслуговувати цей будинок, бо між їх працівниками і мешканцями напередодні виник конфлікт і бійка. Тоді «Національний Корпус» запропонував охорону для працівників, які здійснюватимуть пуск газу, та і це не стало аргументом. Фактично «Черкасигаз» відмовився обслуговувати будинок, а представники управлінської компанії одразу були готові вирішити це питання за умови перезаключення договорів з ними.
Якість у сфері послуг можлива лише за умови конкурентного ринку. Коли ж місто фактично повністю передають єдиній управлінській компанії, вона починає диктувати свої правила та умови гри, а люди фактично стають заручниками ситуації. Та поки ми маємо що маємо, будемо боротись усіма доступними способами, поки нас не почують.
Дмитро Кухарчук, лідер черкаського Нацкорпусу
*політична реклама
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter