До кінця року область буде з Регіональним планом управління відходами
Реклама
У Черкаській ОДА обговорили питання реалізації системи управління відходами в області. Зокрема, необхідності розробки регіонального плану управління відходами та створення комісій із поводження з безгосподарськими відходами в тих територіальних громадах, де їх досі немає.
Голова Черкаської ОДА Олександр Скічко зазначив, що на сьогодні Черкаська область посідає 12 місце в Україні за обсягом утворення відходів. Це - 1,1 млн тонн відходів.
- Щорічно область виробляє 0,3 млн тонн відходів, які здебільшого захороняють на 477 полігонах і сміттєзвалищах. Зокрема, в області діє 21 полігон. Найбільші з них - у Черкасах, Смілі, Ватутіному, Умані - вже переповнені та потребують термінової реконструкції, що створює загрозу для довкілля, - розповів очільник області.
Водночас на Черкащині немає жодного сміттєпереробного заводу, що б зміг зменшити навантаження на полігони. Аби залучити в регіон інвестора для його будівництва, потрібно мати чітку інформацію про кількість сміття та його походження. Для цього територіальні громади повинні мати хоча б комісії з поводження з безгосподарськими відходами.
- Проблема поводження з відходами є вагомою в ресурсному аспекті, і її треба вирішувати вже сьогодні. Ми повинні розібратися, що ми маємо на сьогодні, які заходи вживаємо зараз та які плани напрацьовані на короткостроковий період для вирішення першочергових та актуальних проблем для регіону, - зазначив Олександр Скічко.
За словами начальниці управління екології та природних ресурсів ОДА Олени Звягінцевої, нині в області вже проведено роботу щодо паспортизації місць захоронення відходів - це 21 полігон. Інші сміттєзвалища є несанкціонованими. Тільки за останні три роки в області ліквідовано 1,5 тис стихійних сміттєзвалищ.
- Лише 197 місць видалення твердих побутових відходів мають документи, які посвідчують право власності земельними ділянками, відведеними під сміттєзвалища та полігони. Із 477 МВВ паспортизовано 267 полігонів та сміттєзвалищ області, що складає 56% від загальної їх кількості, - зазначила Олена Звягінцева. - Ще є питання щодо відходів пестицидів й агрохімікатів. Воно потребує врегулювання на державному рівні. Ми заклали це у програму охорони навколишнього середовища.
Для вирішення питання з управління відходами до кінця року в області має бути ухвалено Регіональний план управління відходами до 2030 року.
- Упевнений, що Регіональний план управління відходами в області стане своєрідним кейсом для залучення інвестицій у розбудову сміттєпереробної галузі та буде підставою для фінансування з бюджетів усіх рівнів, - наголосив голова ОДА. - Є низка першочергових заходів, які вже потребують вирішення на місцях. Це - проведення реконструкції полігонів побутових відходів, паспортизації сміттєзвалищ, запровадження збору небезпечних відходів від населення, придбання контейнерів і сміттєвозів. Прошу голів територіальних громад відповідально поставитися до вирішення проблемних питань у сфері поводження з відходами на підлеглих територіях, а контролюючі органи - зробити ефективним контроль за безпечним поводженням із відходами в області.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter