Реклама
Реклама
10.01.17 15:36

У Черкасах дітей навчають за унікальною японською методикою


У Черкасах дітей навчають за унікальною японською методикою

 

Впевнений, сконцентрований, кмітливий і взагалі – справжній розумник. Йому легко дається навчання, він не соромиться виправляти свої помилки і завжди знайде вихід з будь-якої ситуації. Такою свою дитину хочуть бачити чи не усі батьки. І, мабуть, здивуються, коли почують, що ця мрія цілком здійсненна.

Про унікальну систему розвитку дітей, що вже з літа минулого року працює у Черкасах, дізнавався сайт vikka.ua.

Коли бачиш, з якою швидкістю та легкістю діти проводять усний рахунок одно-, дво- та тризначних чисел, здається, що перед тобою маленькі генії. Викладачі на це посміхаються та кажуть, що прорив у математиці тільки вершина айсберга. Їх підопічні можуть набагато більше, наприклад, одночасно рахувати та співати або розказувати вірш. Але й це далеко не все.

Весь секрет в унікальній методиці усного рахунку Соробан. Це такий тренажер для мозку. До України він потрапив із Японії, де вже понад 25 років використовується як стимул для синхронного розвитку двох півкуль мозку дітей.

"У Японії навчання дітей за методикою Соробан входить до обов’язкової освітньої програми. В Україні відкрито першу філію у 2013 році у Дніпрі. Наразі їх в країні вже понад 60. Також школи Соробан працюють у Молдові, Білорусі, Росії та Італії. У Черкасах ми почали навчати дітей з липня 2016 року. На сьогоднішній день у нас вже займаються більше 100 учнів. Усі розумники, наші зірочки та Бетмени", – розповідає представник школи Соробан у Черкасах Наталія Дерев’янко.

За її словами, на меті школи стоїть не просто навчити дитину швидко рахувати, а дати імпульс для розвитку мислення.

"Діти рахують образами та картинками. Ліва півкуля мозку вміє рахувати і аналізувати, а права відповідає за обробку інформації, яка виражається в образах і символах. Завдяки тренажеру ми розвиваємо та прискорюємо нейронний зв’язок між півкулями. Як результат – значне поліпшення пам’яті дітей, швидкості обробки інформації, розвиток нестандартного мислення та розширення світогляду", – каже Наталія Дерев’янко.

Світ змінюється набагато швидше, ніж вітчизняна шкільна система, але й вона виявляється складною для багатьох учнів. Сучасні діти живуть у період інформаційного буму та джерел віртуальної реальності, через це страждає їхнє вміння концентруватися. А саме від нього залежить здатність засвоювати, запам’ятовувати, систематизувати та обробляти інформацію.

"Слоган нашої школи – "Навчаємо думати швидко". Вже за місяць занять діти і батьки спостерігають перші результати та відчувають позитивний ефект від навчання. Особливо це стосується дітей, які полюбляють мріяти, схильні відволікатися та не дуже поспішають братися до виконання будь-якого завдання на прохання батьків. Звичайно, методика школи не є панацеєю від вирішення усіх проблем, які можуть виникати у батьків з дітьми, але значний прогрес у навчанні, вивченні іноземних мов, творчих проявах себе та зростаючої впевненості дітей у своїх можливостях спостерігають всі батьки", – каже представник школи Соробан.

За методикою навчання діти відвідують школу один раз на тиждень. Заняття розбивається на два уроки по 45 хвилин для школярів та по 35 хвилин для дошкільнят. Дітей вчать рахувати на японських рахівницях Соробан. Потім вони переносять їхній образ до власної уяви та швидко складають та віднімають цілий ряд однозначних, двозначних і навіть тризначних чисел.

Майстерність малечі доходить до того, що вони можуть виконувати приклади складання та віднімання до 100 дій, зі швидкістю 0,3 секунди за одну дію.

Для досягнення бажаних результатів, обов'язковим є щоденне виконання домашніх завдань. Вдома діти щоденно онлайн в ігровій формі займаються на комп’ютері або планшеті протягом 15 хвилин.

"Для дітей, які мають певні проблеми з концентрацією та запам’ятовуванням виконання нашого домашнього завдання може розтягнутися на довший час. Але повернуться прикладені зусилля у багатократному розмірі. Регулярність у заняттях на наших тренажерах відіграє вирішальну роль. Так само, як у спорті. Ми про це постійно нагадуємо батькам та готові надати індивідуальну підтримку кожному учню", – розповідає Наталія Дерев’янко.

Регулярність занять – найбільш відповідальний дисциплінарний момент. Взагалі уроки у школі проходять цікаво, активно та насичено. Діюча система мотивації заохочує дітей до 100% виконання завдань та зацікавлення у своїх гарних результатах. А коли діти бачать, що у них правильно виходить і знання даються все легше, то стрімко йдуть до нових результатів. Це невід’ємний інгредієнт успіху.

Програма школи орієнтована на дітей віком від 5 до 11 років. Цей час найбільше підходить для тренувань мозку та отримання максимальних результатів. Навчальний курс триває 2 роки. Перший рік – додавання та віднімання в межах тризначних, другий рік – множення тризначних.

Більше того, нещодавно у Дніпрі стартував пілотний проект з навчальної програми "Соробан 55+" для учнів віком від 55 років. Найстаршому учневі наразі 80 років. До ідеї запуску цього проекту підштовхнули бабусі та дідусі учнів. Ті з них, хто виконував разом з дітьми домашнє завдання і самі пробували свої сили на тренажері, помітили покращення пам’яті. За непотрібністю вони відмовилися від своїх списків покупок та інших пам’яток. Цей позитивний ефект було вирішено підсилити уроками для людей старшого віку.

 

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter
#Черкаси #навчання #діти #японська методика

Останні новини

16 травня 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
21:51
Є зміни: на Черкащині оприлюднили новий графік відключення світла на 17 травня
20:13
У Черкасах без води залишаться більше десятка будинків та дитсадок
19:08
На Лисянщині відкрили Алею Слави загиблим воїнам
18:03
На Черкащині троє чоловіків ухилилися від призову 
17:16
У жителя Золотоніщини вдруге за рік виявили наркотики
16:57
У Тальному у пологовому подарували вишиванку новонародженому малюку
16:24
На Черкащині через недбальство хірурга помер чоловік
15:57
Мер Черкас відвідав пологовий і відкрив кабінет мамографії
15:26
У черкаському сквері стартував проект до Дня вишиванки 
14:54
На Золотоніщині попрощалися з військовим, якого вбили у Німеччині
13:56
На Черкащині прогнозують потепління 
13:24
В Умані чоловік намагався підпалити підвіконня однієї з квартир у сусідньому будинку 
12:43
У Черкасах "Щедрий кіт" зібрав понад 20 тисяч та вбрався у вишиванку
12:08
Які фільми черкащани можуть подивитися в кіно (АФІША)
11:39
У Смілі повернули додому пенсіонера, який загубився
10:56
На Черкащині попрощалися із захисником, якого майже рік вважали зниклим безвісти
10:29
Представлявся працівником банку: житель Сміли видурив у людей майже 300 тисяч
09:47
У черкаському ЦНАПі запрацював call-центр
09:24
В одному із мікрорайонів Черкас за деякими адресами не буде гарячої води
15 травня 2024
22:12
На Черкащині оприлюднили погодинний графік відключення світла на 16 травня
20:19
На Черкащині частково застосували аварійні відключення електроенергії 
19:15
В Умані іноземцю вдруге заборонили в'їзд в Україну