Майже три роки черкаський журналіст добивається правди через побиття
Реклама
Фотокору однієї з черкаських газет Ігорю Єфімову, на якого 20 лютого напав «Беркут», розбили голову і камеру.
Журналіст досі шукає правди, покладаючись на правоохоронну й судову системи України, пише Черкаський край.
Били, бо фотографував
Ігор вважає, що беркутівці його били саме через те, що він був представником ЗМІ. Про це він сказав у програмі «Подробиці тижня» на телеканалі «Інтер», що була присвячена журналістам, які ризикуючи життям, висвітлювали події на євромайданах. Того дня під час штурму «Беркутом» пікету черкащан на блок-посту біля дамби силовики напали на двох місцевих журналістів. Беркутівці побили фотографа Ігоря Єфімова, а журналісту Черкаської ОДТРК Валентину Чернявському погрожували зброєю. Фотокореспондент отримав рвану рану голови.
Свідки, які не з’являються, — поліцейські?
Злочин не залишився поза увагою правоохоронної системи. Прокуратура розслідувала його і направила до суду. Відтоді Ігор оббиває пороги вже судових зал, знову дає свідчення… Чому гальмує система? Виявляється, люди в мантіях не можуть отримати свідчень від колег тих, хто бив потерпілого — тодішніх міліціонерів, а нині — або колишніх міліціонерів, або… поліцейських!
4 жовтня відбулося чергове судове засідання у цій справі, за даними Єдиного державного реєстру судових рішень — 11-те за ліком. Ухвала Іменем України гласить: «… Оскільки свідки належним чином повідомлені, в судове засідання повторно не з’явилися, про причини своєї неявки суд не повідомили, а об’єктивний розгляд кримінального провадження за їх відсутності є неможливим, суд вважає за необхідне застосувати примусовий привід через органи Національної поліції». Таким чином суд повторно застосував привід на наступне судове засідання шістьох свідків.
Право на правду
Ситуацію погодився прокоментувати ,
— На цей час у суді слухається справа по обвинуваченню колишнього працівника міліції П., внаслідок службової недбалості якого журналісту спричинено тілесні ушкодження. Під час досудового розслідування правоохоронцю повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України. За результатами розслідування обвинувальний акт 05.02.2015 прокуратурою області скеровано до Соснівського районного суду м.Черкаси. Триває судове слідство, в ході якого вже допитано потерпілого та більш як 60 свідків (всього 70 свідків). Прокуратура вживає заходи щодо допиту в суді решти свідків, яким відомі обставини злочину та які можуть надати покази по справі. Так, неодноразово прокуратура області заявляла клопотання про примусовий привід свідків, які належним чином були повідомлені, однак в судове засідання не з’явилися. Крім того, на адресу керівництва Головного управління Національної поліції в Черкаській області скеровувались листи щодо забезпечення явки підпорядкованих працівників, які проходять по справі у якості свідків, в судове засідання.
— Як зазвичай відбувається привід свідків?
— На адресу свідка в порядку, передбаченому вимогами КПК України, судом надсилається повістка, в якій зазначається час та місце судового засідання. Якщо особа належним чином повідомлена (отримала судову повістку), але до суду не з’являється, її викликають повторно та вживають заходи щодо забезпечення її участі в судовому засіданні, в тому числі шляхом примусового приводу.
«Я кричав, що я преса, піднімав руки… Було видно, що я не несу їм жодної загрози. Але як мені здалося, вони мене ще жорстокіше били, через те, що я — преса», — розповів Ігор Єфімов колегам-журналістам. Хоча зараз в Україні є чимало прикладів навіть триваліших судових процесів, все ж Феміда має застосувати всі важелі для якнайшвидшого завершення справи й встановлення справедливості. Наступне судове засідання відбудеться вже 20 жовтня (це якраз і буде рівно 2 роки і 8 місяців). Гадаю, що цього разу свідки-поліцейські мають «знайтися». Дуже не хочеться вірити в те, що затягування судового процесу — навмисне й пов’язане саме з тим, що потерпілий — журналіст.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter