Ектрена допомога - не сімейна медицина: лікарі просять черкащан викликати "швидку" свідомо
Реклама
Із кожним днем у Черкаській області збільшується кількість хворих на коронавірусну хворобу. Через це люди починають панікувати та частіше викликати "швидку", попри те, що в таких випадках мають звертатися до свого сімейного лікаря. Окремі викликають медиків екстренки на ті ситуації, які не входять до їхньої компетенції. На сьогодні бригади в Черкаській області працюють практично без заїзду на станції.
Про це повідомила речниця КНП "Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" Ірина Назарок.
У Черкаській області наразі близько сорока бригад, які працюють із пацієнтами, що мають підозру на коронавірус. В інших областях таких бригад - 12-15 штук. Однак навіть ця кількість не встигає виїхати до всіх пацієнтів, бо більшість із них не хоче розуміти різницю між невідкладними станами і сімейною медициною.
"Просимо зрозуміти, що перший день хвороби і підвищення температури не є приводом для виклику швидкої. Якщо людина хоче, щоб її "послухали", щоб їй назначили лікування – саме час звернутися до сімейного лікаря. Медики швидкої не назначають лікування. Вони госпіталізують пацієнтів у важкому стані, відповідно до закону та наказу МОЗ. В інших випадках бригади екстренки не можуть шпиталізувати пацієнтів просто за їхнім бажанням. "Здається, в мене підвищується температура", "кашляю третій день", "недобре почуваюсь" – з цими питаннями звертайтесь до сімейного лікаря, з яким заключили декларацію або ж до чергового лікаря. Просимо викликати швидку свідомо та тільки в екстрених випадках. Поважаймо одне одного. Щоб всі, хто потребує невідкладної допомоги – змогли отримати її вчасно", - написала Ірина Назарок.
Нагадаємо, що за останню добу в Черкаській області зареєстрували 536 нових випадків зараження коронавірусом.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter