Фінансування соціальних статей в бюжеті-2022 слід значно збільшити, - "Наш край"
Реклама
Передбачених на соціальні статті у проєкті Державного бюджету на наступний рік коштів не вистачить на забезпечення навіть нинішнього рівня життя малозабезпечених українців.
Таку думку висловив співголова політичної партії «Наш край», народний депутат Сергій Шахов.
«Кабмін безвідповідально хизується тим, що збільшує видатки на соціальний захист і соцзабезпечення в проєкті бюджету 2022 на 7,3 млрд. Красиво звучить? Тільки це всього лише +2,3%. А інфляція вже зараз закладена в бюджет — 6,2%. Проста математика – у проєкті бюджету 2022 року закладено зменшення соціальних виплат на 3,9%. Іншими словами, найбільш незахищені українці згідно з планами уряду в 2022 році будуть жити ще бідніше, ніж у 2021 році», — повідомив Сергій Шахов.
За словами нардепа уряд не зробив ніяких висновків щодо індексації соціальних стандартів та виплат й реального рівня інфляції.
«Уряд планує їхню індексацію на прогнозований рівень інфляції плюс 2%, тобто на 8,2% протягом 2022 року. Це означає, що прожитковий мінімум, закладений в проєкт держбюджету 2022, так і залишиться в 2 рази нижчим за фактичний (2 589 грн проти 4 347 грн). Є ґрунтовні причини вважати, що буде повтор ситуації 2021 року, коли індексація і так мізерного прожиткового мінімуму буде нижче фактичної інфляції (прогнозували 7,3%, фактично буде більше 10%). А до цього мінімуму прив’язані всі соціальні виплати – для малозабезпечених одиноких матерів, дітей, мінімальна пенсія тощо – тобто в мінусі будуть всі українські громадяни, які отримують соціальні виплати з бюджету. Складається враження, що занижуючи прогнозний показник інфляції, уряд свідомо економить на найбідніших», — наголосив співголова «Нашого краю».
Вказав Сергій Шахов і на невідповідність заяв про збільшення субсидій справжнім цифрам бюджету.
«У 2021 році на субсидії було передбачено 35,2 млрд грн. Цих грошей, як і прогнозувалося, уряду не вистачило. Зараз Верховна Рада має внести зміни до держбюджету і «докласти» у цю статтю 12 мільярдів. Дев’ять піде на поточні виплати, а три — аванс на січень 2022 року. Тобто фактично субсидії у 2021 році забирають (і уряд прекрасно це бачить) 44,2 млрд. грн. У проєкті держбюджету 2022 на субсидії передбачено 41,4 млрд грн. Це — мінус 2,8 мільярди. І цю цифру команда Шмигаля закладає, знаючи якими темпами будуть зростати тарифи на комунальні послуги. Тобто заборгованість населення за житлово-комунальні послуги однозначно збільшить поточний рівень у понад 70 млрд грн», — розказав народний депутат.
Зате уряд, за твердженням співголови «Нашого краю», навіть не збирається реально економити на фінансуванні власного апарату та забаганок.
«Порівняно з 2021 роком передбачено збільшення видатків на Кабмін (+7%), на Офіс Генерального прокурора (+17%), Державну митну службу (+14%), Державну податкову службу (+5%). Маніпуляції про зменшення фінансування деяких держструктур теж розраховані на людей, які не згадають, як їм збільшили фінансування минулого року. Наприклад, на апарат Верховної Ради в 2022 році закладено зменшення видатків на 8%, але ж в 2021 році вони зросли на 46%! Аналогічна ситуація і з Державним управлінням справами – в 2022 році передбачається зменшення видатків на 12% після їхнього збільшення в 2021 році на 33%. І загалом збільшення видатків на владу в 2022 році порівняно з 2020 роком складе плюс 35%», — наголосив Сергій Шахов.
«Наш край» наполягає на тому, що соціальний захист має бути серед головних пріоритетів держави. Відтак, починати економію потрібно не з найбідніших українців, а з чиновників. Партія наполягає на перегляді соціальних статей держбюджету в бік збільшення фінансування субсидій та соціальних виплат.
Водночас необхідно переглянути прожитковий мінімум з тим, аби привести його до реальних розмірів. Уряд має враховувати досвід минулих років зі стрімким зростанням інфляції. Лише за таких умов можна говорити про реалістичність бюджету.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter