Генератори, газові балони та свічки: як черкащам правильно їх використовувати (ФОТО)
Реклама
У зв’язку зі збільшення кількості пожеж через електроживлення черкащанам розповіли про правила користування альтернативними джерелами отримання електроенергії.
Про це повідомляє кореспондент ЗМІ.ck.ua.
Як розповів начальник Управління запобігання надзвичайним ситуаціям Головного управління - Антон Плахотній, з початку року на Черкащині сталося вже 1720 пожеж, із них 400 у приватному секторі. Більшість із них через неправильне користування електроживленням.
"Через вимкнення світла люди почали використовувати генератори та газові пальники. Однак не всі дотримуються правил поводження з ними. Газові балони та генератори - це прилади, які треба використовувати на вулиці, вони називаються похідними. Та зараз ми живемо в такі часи, коли люди використовують їх вдома, тож ми вирішили розповісти основні правила користування цим інвентарем", - зазначив він.
Антон Плахотній наголосив, про такі правила використання газових балонів:
⁃ перед початком прочитайте інструкцією та ознайомтеся, як треба використовувати ваш прилад.
⁃ балон можна перевірити мильним розчином, але ні в якому разі не можна його підводити до відкритого вогню.
⁃ газовий балон можна використовувати тільки в приміщенні, де є вентиляція.
⁃ газовий балон можна підключати тільки до спеціально призначеного для цього посуду. При цьому не можна ставити на його поверхню більший об’єм, ніж це передбачено. Це може призвести до перегрівання газового балону та вибуху.
"Ці газові прилади люди зараз використовують як для підігрівання їжі, так і для опалення. Однак вони призначені для використання на повітрі. Якщо їх використовують у приміщенні, то треба переконатися в тому, що там є вентиляція. Підключати газовий балон треба до спеціального для цього призначеного посуду. Якщо ми поставмо посуд із більшим діаметром, то може бути нагрівання балону й він може зірватися", - сказав Антон Плахотній.
Зараз люди також почали часто використовувати генератори. Рятувальники зауважують, що їх можна використувати тільки на вулиці на відстані не менше шести метрів від стін та дверей. До генератора треба використовувати лише сертифіковані подовжувачі. У приміщенні генератори використувати ні в якому разі не можна.
Про правила використання свічок розповіла провідний фахівець відділу цивільного захисту Олександра Нижник.
Ось вони:
⁃ якщо свічка без підсвічника, то її треба встановити в негорючу ємність.
⁃ свічки не можна використовувати тема де є протяг.
⁃ не можна залишати свічки без нагляду та на дітей.
⁃ не можна ставити свічки в місцях, де є одяг, близько біля штор, на книжкових полицях.
Що робити під час отруєння чадним газом?
У разі неправильного використання вище зазначених приладів можна отримати отруєння чадним газом або опіки.
Тож начальник відділення денного стаціонару медико-санітарної частини Святослав Осаула розповів, як надати першу медичну допомогу в таких випадках:
⁃ потрібно найперше прибрати чинник, який пошкоджує організм, тобто одяг, який горить.
⁃ далі треба охолодити пошкоджену ділянку тіла, найпростіший спосіб - холодна вода.
⁃ якщо це тулуб або немає змоги використати воду, то можна замочити бинт холодною водою і прикласти до ушкодженої частини тіла, також можна використати лід.
При отруєнні чадним газом першими ознаками можуть бути головний біль, нудота, запаморочення, судоми, блювота.
"Перша медична допомога полягає в тому, що потрібно винести людину на свіже повітря, розстібнути комір, аби їй було легше дихати. Викликати «швидку», у важких випадках людині дають кисень", - зазначив Святослав Осаула.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter