Жіночі купе: чи запрацюють вони в Україні
Реклама
Укрзалізниця озвучила ідею впровадження вагонів, виключно для жінок. Подібна необхідність з’явилась в результаті того, що далеко не всі панянки почуваються безпечно під час нічних поїздок у потягах. Періодично в країні вибухають новини, котрі розповідають досить жахливі історії.
Технічна сторона процесу
Представники Укрзалізниці зізналися, що планували впровадити жіночі вагони ще в 2010 році. Однак, на той момент подібна послуга не знайшла достатнього відгуку від спільноти. Можливо в результаті того, що про жіночі вагони можна було дізнатися тільки в касах вокзалів. Новий пілотний проєкт планують запустити в найближчі місяці. Квитки в жіночі вагони можна буде придбати на потяги міжміського сполучення через касу і мобільний застосунок. Очікується, що жінки будуть почуватися в таких вагонах більш вільно і матимуть змогу робити що забажають. Наприклад поглибитися в ігрові автомати депозит від 1 грн, не зважаючи на те, що відбувається навколо, і хто ходить поруч.
У застосунку варто буде додати деякі функції і впровадити верифікацію користувачів. Ймовірно Укрзалізниця спробує інтегрувати власний застосунок у Дію. Це значно спростить процес купівлі квитків жінкам.
Зазначається, що у жіночі вагони будуть пускати;
-
Жінок;
-
мам з дітьми будь-якої статі до 6 років;
-
трансжінок.
З юридичної точки зору впровадження жіночого купе не має ніяких перешкод. Транспортний аналітик Олександр Рак вважає що запровадження можна здійснити згідно з наступним принципом:
-
загальне купе за замовчуванням;
-
під час придбання квитка пасажир вказує стать і тип вагона, котрий бажає;
-
вагони заповнюються почергово. Якщо місця в жіночому вагоні закінчується, то жінка може обрати місце в пустому вагоні, і він автоматично стає жіночим;
-
купе є жіночим з моменту коли до нього входить жінка і до моменту, коли з нього виходить остання представниця прекрасної половини людства.
Подібний принцип дозволить уникнути наявність порожніх купе.
Світова практика
Велика кількість коментаторів асоціювали створення жіночих вагонів із консервативними релігійними суспільними. Тим часом в Україні, як і в багатьох європейських країнах є прояви подібної сегрегації:
-
Роздягальні;
-
туалети;
-
вбиральні;
-
кімнати в гуртожитках і хостелах;
-
жіночі клуби;
-
медичні заклади та ін.
В Києві навіть працює спецслужба таксі, котра обслуговує виключно жінок, а за кермом автомобілів сидять ті ж жінки.
Жіночі купе є у наступних країнах:
-
Туреччина;
-
Німеччина;
-
Індонезія;
-
Австрія;
-
Ізраїль;
-
Бразилія;
-
Мексика;
-
Тайвань та ін.
Вони створені з метою забезпечення жінкам абсолютної безпеки під час пересування країною. Торік в Чехії жінки також отримали можливість пересуватися в подібних вагонах. Втім, нічні рейси в Європі – рідкість.
Японія є абсолютно окремим прикладом. В країні є навіть вагони метро спеціально для жінок. Вони діють переважно в години пік. В них можуть пускати лише хлопців до 12 років. Все тому, що непристойна поведінка чоловіків в Японії є досить поширеним явищем. А у великому натовпі виявити кривдника виявляється досить важко.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter