Київські медики врятували життя черкащанки та її новонародженої дитини
Реклама
У серпні 2023 року в столичному медичному центрі успішно провели унікальну надскладну операцію породіллі з Черкас, якій встановили страшний діагноз – вростання плаценти. Це — серйозна патологія з надвисоким ризиком для життя та здоров’я як матері, так і дитини.
Третя вагітність Тетяни протікала з ускладненнями. Ще на ранніх термінах жінці поставили діагноз – вростання плаценти (placenta accreta spectrum).
Саме тому, після виявлення патології, лікарі, до яких зверталася пара, запевняли, що виносити та народити дитину Тетяна не зможе. Ба більше, навіть, якщо це вдасться, то матку доведеться видалити. Її також попереджали про ризики для життя. Та одноголосно скеровували на переривання вагітності.
"Про діагноз я дізналася під час УЗД на 10-му тижні вагітності. Мені сказали: у вас все дуже серйозно. Далі всі лікарі, які дивилися на результати УЗД, просто хитали головою та запитували, чи я дійсно планую народжувати? Звісно, що я планувала народжувати!", - згадує Тетяна.
Отже, жінка не здавалася і продовжувала шукати медичний заклад, який візьметься за її складний випадок, допоможе з’явитися на світ її донечці та, власне, збереже життя й здоров’я самої породіллі. Єдиним закладом, де дали надію на позитивне рішення став один із медичних центрів у Києві.
"Це дуже рідкісна патологія. Статистика говорить, що всього 1% жінок, які народжують шляхом кесаревого розтину, мають вростання плаценти", - говорять у медичному центрі.
Складність полягає в тому, що це не звичайний кесарський розтин. Така маніпуляція вимагає мультидисциплінарного підходу – з породіллю мають працювати кілька фахівців різних напрямків із залученням найновіших технологій та надсучасного обладнання. Саме тому до операції залучили команду з трьох бригад хірургів — акушерів-гінекологів, урологів та судинних хірургів, які працювали за чітким алгоритмом. В результаті, проведено складну органозберігаючу операцію: корпоральний кесарів розтин з висіченням плаценти та метропластикою.
“Основний ризик подібних операцій — велика крововтрата. Тому команда лікарів застосувала кровозберігаючі технології, зокрема аортальний балон та сучасний апарат Cell saver (система аутогемотрансфузії). Це дозволило мінімізувати крововтрату, зменшити застосування донорської крові”, — розповів Євген Суліменко, завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії медцентру.
Лікарям вдалось провести успішну операцію. Її називають унікальною. Адже породіллі вдалося зберегти матку і, в разі бажання, вона може стати мамою вчетверте.
“З моєї точки зору, це перша операція в Україні, яка була проведена з інтроаортальною анклюзією без гістеректомії. Тобто пацієнтці зберегли матку, вона зможе ще народжувати, якщо забажає”, — говорить генеральний директор медичного закладу.
Наразі Тетяна з крихіткою Мелісою вже вдома, обидві повністю здорові та почуваються добре.
“Я неймовірна вдячна всім лікарям та фахівцям за те, що вони подарували нам донечку. Тепер я точно знаю, що таке щастя”, — ділиться Тетяна.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter