"Кожен має працювати на Перемогу": на Черкащині відбулась масштабна бізнес-подія
Реклама
Черкаський міжнародний економічний форум-2023 відбувся 10 листопада на Черкащині. Його учасники розглянули можливості для вирішення нових викликів у галузі економіки, співпраці бізнесу та влади, реінтеграції ветеранів у соціум після повернення із війни. Також увагу зосередили на можливостях для підприємців щодо розвитку бізнесів.
- Ми знаємо, що Черкащина - аграрний регіон, але цього нині замало. Потрібно йти далі й розвивати переробку. Насамперед глибинну. Сьогодні є запит на науково місткі технології у всіх сферах господарювання – від переробки аграрної продукції до виготовлення дронів. І ми готові запропонувати всі умови, зокрема й для розвитку цього напряму. У регіоні є декілька готових пропозицій для реалізації в короткій перспективі, - зазначив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець.
Крім цього, очільник області запропонував учасникам форуму доєднатися до Меморандуму про розвиток індустріальних парків.
- Громади, які боротимуться за інвестора, мають іти на зустрічні інвестиції. У цьому шанс для України та Черкащини, - сказав він.
Президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков наголосив на тому, що нині український бізнес переживає труднощі, однак незабаром Європа може стати головним економічним партнером України:
- Зараз бізнес переживає стрес. Тобто вже не буде так, як було раніше. Наразі ми хочемо старими методами розв'язати нові питання, але ми повинні навчитися співпрацювати із Євросоюзом, - зазначив Геннадій Чижиков.
Генеральний директор Meest China Михайло Лимар поділився успішним кейсом ведення бізнесу за кордоном. Він зазначив, що попит однієї послуги в Україні не гарантує того, що за кордоном вона буде так само фінансово успішна. На зустрічі озвучили методи, які можуть допомогти українському бізнесу впоратися із такими труднощами. Зокрема, порівняння власного продукту із схожими товарами та західному ринку; пошук своєї компанії на зовнішніх ринках; орієнтація як на український, так і на західний ринок.
- У нас досить великі перспективи розвитку в багатьох галузях. Головне - не втратити можливості, - зазначив голова наглядової ради EFI Group Ігор Ліскі.
Ця компанія вже наступного року планує почати будівництво нового потужного переробного підприємства на Черкащині.
- Обираючи майбутню локацію для розміщення виробництва, керуємося, насамперед, наявністю логістичних переваг, сировинним ринком і людським потенціалом. Однак не менш важливим є відносини з обласною владою та громадою, де плануємо розвиватися. На Черкащині ми знайшли всі необхідні для цього умови. Тут ми маємо повне розуміння та підтримку. І це стало визначальним фактором при виборі місця будівництва заводу, - відзначив Ігор Ліскі.
Питання реінтеграції ветеранів у суспільство стало частиною обговорення. За словами Ігоря Табурця, нині воно є надважливим.
- Після перемоги ми маємо бути готові прийняти військових назад. Від громад і до бізнесу - від кожного з нас залежить те, якою буде реінтеграція військових у суспільстві, - зазначив начальник ОВА Ігор Табурець.
Під час заходу тривав тихий аукціон на підтримку ЗСУ.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter