"Королівське борошно" підкорює Чорну Африку
Реклама
Провідний гравець вітчизняного ринку експорту борошна, «Українська мукомельна компанія», здійснюватиме поставки борошна до Федеративної Республіки Нігерія. Днями гендиректор компанії Олександр Коротков та представник однієї з провідних нігерійських компаній-імпортерів пан Якубу (повне ім`я не розголошується через комерційну таємницю). Про це повідомила прес-служба експортера.
Нагадаємо, що наприкінці січня нинішнього року делегація нігерійських імпортерів відвідала Черкаси з метою проведення моніторингу виробничих потужностей «Української мукомельної компанії» та вивчення якості вивиробленого товариством борошна. За результатами візиту, сторони домовились налагодити експорт продукції черкащан до цієї африканської країни. Наприкінці візиту сторони підписали меморандум про подальшу співпрацю.
У попередньому повідомленні прес-служби товариства йшлося, що власне підписання контракту відбудеться наприкінці лютого поточного року під час урочистої церемонії в Женеві (Швейцарія).
Проте життя вносить свої корективи, на проведення ще кількох раундів узгоджувальних переговорів та оформлення процедури сертифікації, пішло майже вдвічі більше часу, аніж планувалося. Зазнала змін і попередня локація підписання експортної угоди, її сторони підписали у Празі (Чеська республіка).
«Зовсім нещодавно, експортери України змушені були задовольнялася ринками країн СНД та так званого ближнього зарубіжжя. Це був шлях найменшого спротиву. Адже змінювати стандарти виробництва не потрібно, цілком пристойне функціонування системи, забезпечувалося завдяки статичним протягом десятиліть асортименту та ринкам збуту.
«Докорінна зміна географії експорту пов’язана перш за все зі зміною політичного курсу нашої країни, економічними санкціями щодо РФ та сприятливою кон’юнктурою, що наразі склалася на ринках африканських країн», — сказав очільник «Української мукомельної компанії» Олександр Коротков.
«Отже ми змушені були шукати альтернативу. Досвід вже був: Нігерія, вже не перша серед наших країн-партнерів в цьому регіоні*. Маємо досвід співпраці з Анголою. Є всі підстави вважати, що зміни останніх десятиліть, триватимуть принаймні до середини століття, а це, перетворює регіон на перспективний ринок збуту для українських товарів», додав пан Коротков.
Довідково: До нього входять країни, що знаходяться на південь від Сахари (так звана Субсахарська Африка). Інша назва цієї частини африканського континенту, що знаходиться на південь від пустелі Сахара — Чорна Африка.
«Аби погодувати великі міські спільноти, Нігерія задовольняє значну частину попиту на продовольство за рахунок імпорту, адже агровиробництво в сільських районах моєї країни, нажаль залишається архаїчним і малопродуктивним», — зауважив пан Якубу, — «Збільшення обсягів імпорту товарів, зокрема й продовольчих, лише справа часу. Темпи економічного зростання в нашій країні стабільно випереджають швидкість приросту населення».
Довідково: У Субсахарській Африці вже налічується понад півсотні мегаполісів, у яких проживає більше ніж 1 млн осіб. Деякі з них є значно більшими за будь-які в Європі, поступаючись лише деяким мегаполісам Азії та Америки. Наприклад, у найбільшому портовому місті Нігерії Лагосі проживає понад 13 млн осіб (у 1991 році — 5,2 млн), а в його агломерації — понад 21 млн. Крім нього в країні є ще принаймні 12, чисельність населення яких перевищила 1 млн жителів, хоча в 1991-му таких було лише 3. Ще десяток міст має понад 0,5 млн жителів, а на початку 1990-х у багатьох із них мешкало у шість — вісім разів менше.
Як йдеться у повідомленні прес-служби «Української мукомельної компанії», обсяг пробної партії борошна до Нігерії становитиме 500 тис.тон. Компанія не виключає перегляду обсягів поставок у бік збільшення вже найближчим часом.
Довідково: За оцінками ООН, сукупна чисельність населення регіону наблизилася до 1 млрд жителів, що не набагато менше, ніж у Китаї чи Індії, й удвічі більше, ніж у країнах ЄС чи Північної Америки. А до 2050 року воно має подвоїтися.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter