Куди можуть звернутися черкащани, якщо є насилля в родині?
Щорічно до служби у справах дітей Черкаської міської ради надходять звернення за фактами психологічного та фізичного насилля над дітьми у сім’ях.
Про це інформує прес-служба Черкаської міської ради.
"До нас із такою інформацією звертаються сусіди, знайомі, вчителі та вихователі дітей, а іноді – й самі діти", – повідомляє головний спеціаліст сектору роботи з дітьми, які потрапили у складні життєві обставини, відділу захисту прав дітей Служби у справах дітей Черкаської міської ради, Ніна Сень.
Працівники служби у справах дітей мають добу після поданого звернення, аби подати інформацію до Головного управління Національної поліції в Черкаській області, а також – Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Черкаської міської ради. Далі – ці установи проводять перевірку інформації та подають характеристику про психологічний стан дитини та батьків.
"Від правоохоронних органів ми отримуємо інформацію про те, чи є у сім’ї складні життєві обставини, чи мають батьки адміністративні чи кримінальні порушення закону. Наші фахівці виїжджають за місцем проживання дитини, складають акт обстеження умов проживання. Якщо факт насилля підтверджується, на батьків складається адміністративний протокол, або ж матеріали передаються до суду. Постраждалих від насилля дітей ставлять на облік у Службі у справах дітей та впродовж року здійснюють соціальний супровід. З сім’єю спілкуються працівники центру, лікарі та психологи", – говорить Ніна Сень.
А також зазначає, що кожен може звернутися з заявою щодо насилля над дітьми до Служби у справах дітей. Це може бути вчителька дитини, лікар, сусіди, керівник ОСББ чи ЖЕКу, загалом, будь-хто з оточуючих, хто помітить ознаки насилля в сім’ї і виявить небайдужість до дитини.
З питань насилля у сім’ї та отримання юридичної, психологічної, інформаційної допомоги можна звертатись за допомогою до:
– Служби у справах дітей Черкаської міської ради (вул. Благовісна, 170) за тел. 33-39-18, 33-27-35 та 54-09-22;
– Черкаського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді(вул. Благовісна, 170) за тел.33-67-93, 33-67-94 та 33-09-00,
– Національної «гарячої лінії» з консультування з питань насилля 8-800-500-33-50 (дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні); на короткий номер 386 (безкоштовно з будь-яких мобільних операторів).
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter