Абітурієнте, будь пильним!
Реклама
Умови прийому до закладів вищої освіти на наступний 2019 рік затверджено. Міністерство освіти і науки України запровадило для вступників низку нововведень, які можуть суттєво вплинути на вибір майбутньої професії.
Дуже коротко – про більш цікаве. У 2019 році приймаються сертифікати ЗНО 2017, 2018, 2019 років, крім оцінок з англійської, німецької, французької та іспанської мов. В наступному році абітурієнти подаватимуть заяви про вступ тільки в електронній формі, за винятком окремих категорій абітурієнтів. Запрацює механізм першочергового зарахування вступників на спеціальності галузей знань «Освіта/Педагогіка» і «Охорона здоров’я», які укладуть угоду про відпрацювання не менше як 3 роки в селі або селищі міського типу. Встановлена мінімальна кількість балів – 150 – з другого та третього предмету під час вступу на медичні спеціальності «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія».
Для того, щоби стати студентом (навіть за власні гроші) галузей знань «Право», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини», «Фармація» та «Промислова фармація» необхідно набрати 130 балів з кожного предмету ЗНО.
Ну, і звичайно, вишенька на торті! Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» доручено Кабінету Міністрів України «запровадити механізм індикативної собівартості (в обсягах мінімального розміру вартості навчання за кожною спеціальністю». Це означає, що вартість навчання за контрактом у всіх закладах вищої освіти України не може бути нижчою від затвердженого нормативу.
На початку 2018 року держава виділяла на навчання одного студента денної форми навчання близько 30 тисяч гривень на рік (це і є норматив). А це означає, що у 2019 році абітурієнт, який стане студентом та буде навчатися за рахунок коштів фізичних або юридичних осіб, щорічно буде сплачувати за своє навчання від 30 тисяч або навіть більше в залежності від обраної спеціальності.
Що треба робити далі? Готуватися до початку кампанії «Вступ 2019», свідомо обирати майбутню професію, намагатися вступити на бюджет та пам’ятати «про вишеньку на торті».
Олег Куклін, професор.
Спеціально для Zmi.ck.ua
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter