Соціальна відповідальність закладів вищої освіти - міф чи реальність?
Реклама
Чи існує соціальна відповідальність закладів вищої освіти Черкасах ? У чому вона проявляється?
Більшість колег відразу згадає якісне виконання суспільних функцій, заради яких функціонують коледжі та університети (надання навчальних послуг та проведення наукових досліджень), а також додасть виконання функцій роботодавця для співробітників, ділового партнера та учасника економічних відносин з державою.
А мені здається, що соціальна відповідальність має бути, в першу чергу, побудована на розумінні потреб громади, де розташовані заклади освіти.
У Черкасах, як і по всій країні, значна кількість абітурієнтів хоче опанувати професію програміста. Всі заклади вищої освіти у Черкасах, навіть ті, які ніколи не займалися підготовкою програмістів, відкрили спеціальність «Інженерія програмного забезпечення». Теоретично всі сприяють задоволенню нових суспільних потреб, але … за рахунок коштів батьків (переважна більшість абітурієнтів вступає на контракт). А може соціальна відповідальність університетів та коледжів повинна бути іншою?
Хіба всім потрібно ставати програмістами? Або юристами, або економістами? Погодьтеся – професію потрібно обирати свідомо, вона є обов’язковою умовою людського щастя.
Простий приклад: Черкаський державний бізнес-коледж спільно з Черкаським ІТ кластером вже другий рік здійснює Проект «IT KIDS». Сутність його полягає у проведенні безкоштовних курсів з програмування для учнів 6, 7, 8, 9 класів. Діти вчаться програмувати, створюючи комп’ютерні ігри, анімацію і веб-сайти на протязі трьох місяців. З кожною групою працює один викладач та п’ять студентів-волонтерів. Хочу підкреслити – все абсолютно безкоштовно.
В першому сезоні у нас навчалися 30 школярів, а в другому (з жовтня 2018) – вже 45.
Мені завжди шкода дітей, які не потрапили у проект. Їм важко пояснити, що конкурс 6 осіб на одне місце, що наші людські та технічні можливості обмежені та чому тільки ми проводимо такі курси.
"У мене є мрія", - повторюючи Мартина Лютера Кінга, хочу дочекатися тих часів, коли кожен заклад вищої освіти в Черкасах буде проводити не тільки профорієнтаційні акції та екскурсії-знайомства, а хоча би декілька різноманітних безкоштовних курсів для школярів, які допоможуть їм свідомо обирати майбутню професію та це буде обов’язковою умовою формування корпоративної соціальної відповідальності, як у більшості провідних університетів світу.
Олег Куклін, професор.
Спеціально для Zmi.ck.ua
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter