"Мені у вічі говорили: "Пиши заяву, ти не з нашої команди", - голова Золотоніської РВА
Реклама
Ірина Тернова чи не єдина очільниця РВА на Черкащині над персоною якої під час війни активно вирує інформаційна "буря". За ці майже два роки повномасштабної війни Тернова неодноразово була в епіцентрі різноманітних скандальних історій, що відбувалися на Золотоніщині.
Це і стало приводом для редакції ЗМІ.ck.ua дізнатися у керівниці Золотоніської РВА відповіді на резонансні питання.
- Влітку з’явилася інформація, що вам як голові Золотоніської РДА була оголошена догана "за неналежне здійснення керівництва діяльністю РВА". Можете детальніше пояснити причину догани?
- Наш колектив останній рік живе у постійних перевірках. Хто нас тільки не перевіряє і що тільки не вивчає. Процедура наступна – Черкаська обласна військова адміністрація ще в липні 2022 року завітала з черговою перевіркою. За результатами перевірки, з якими нас не ознайомили, вони клопотали перед Кабінетом Міністрів про моє звільнення. Кабінет Міністрів, вивчивши роботу мого колективу дистанційно, обмежився винесенням догани за незалежне здійснення керівництва діяльністю Золотоніської РВА. У чому саме полягає "неналежне здійснення керівництва" в розпорядженні не вказали.
- Депутатка Золотоніської міськради Оксана Гіщина заявляла, що проти вас мають бути відкриті кримінальні справи щодо розкрадання гуманітарної допомоги та зриву програми підготовки укриттів та розміщення окремих підрозділів ЗСУ в районі. Що вона має на увазі та як ви це можете прокоментувати?
- Проти мене і були відкриті кримінальні провадження. Парадокс весь у тому, що відкрили їх за заявою тої ж самої депутатки Гіщіної. Формулювання було наступне "про можливе розкрадання…". Наразі ці провадження закриті за відсутністю складу злочину.
- Вас неодноразово публічно критикував голова ОВА Ігор Табурець. Як ви загалом оцінете комунікацію із головою ОВА у період війни?
- Не можу сказати, що у нас відсутня комунікація. Вона є в робочому форматі.
- Ні для кого не секрет, що ви є у команді народного депутата Войцехівського. І також не є секретом, що у нього досить натягнуті взаємовідносини із керівництвом ОВА. Це якось впливало на вашу роботу?
- Не буду приховувати, що мені у вічі говорили: "Пиши заяву, ти не з нашої команди". Я - мешканка Золотоноші і з народним депутатом Войцехівським спілкувалася задовго до того, як стала головою РВА. До цієї людини маю повагу і налагоджена з ним добра ділова комунікацію. А щодо того з чиєї я команди скажу так – я з команди простої української сільської жінки. І мені не важливо, хто переді мною нардеп, голова ОВА, сільський голова чи хлібороб, головне, щоб був людиною. Я, як і всі українські жінки, емоційна, правдива та відверта, тому декому буваю незручною.
- Золотоніщина єдиний район Черкащини, де у період війни хотіли рейдернути підприємство, яке є бюджетоутворюючим. Це взагалі повна дикість. Як так сталося, що російського сліду на підприємстві у період війни рік ніхто не бачив, а потім він різко зʼявився?
- Насправді власницею підприємства є Ольга Полозова, яка проживає у селі на Золотоніщині. В нашому ж районі розміщено і підприємство. Про який російський слід щодо конкретно цієї особи йдеться? Думаю, що замовники рейдерства невдало прорахувалися з російським слідом. Та ще й натрапили на потужну відсіч звідусіль: від самої власниці, яка публічно заявляла про напад. Від нардепа Войцехівського, який голосно привернув увагу до рейдерства з трибуну Верховної Ради. Від поліції, очолюваної на той час Олександром Охріменком, його, до речі, після розкриття справи відразу усунули з посади.
- Не можна пройти увагою публічні закупівлі під час війни. Ми пам’ятаємо історію про закупівлю Led-екрану в Золотоноші, наприклад. Це річ, яка була явно не першої необхідності для громади. Яка ваша позиція щодо закупівель під час війни?
- Я вважаю, що у період війни кошти мають йти на ЗСУ. Співвідношення витрат на утримання громад 30%, для Збройних сил - 70%. Купівля екрану, це, звісно, дивна річ, хоча в Золотоноші екран працює і як система оповіщення під час тривог. Проте це рішення депутатів, яким вони, з огляду на українське законодавство, нічого не порушили. А от з огляду на мораль – порушення все ж таки є…
- Прокоментуйте історію із відстороненням з посади голови Новодмитрівської ОТГ Артема Кухаренка? В чому там стався конфлікт?
- Конфлікт стався між Артемом та депутатським корпусом, не було порозуміння, конструктиву. Він – молодий, перспективний хлопець. Можливо, не вистачило досвіду у комунікуванні. Можливо, старші колеги досвід передавати і не хотіли, а просто мріяли управляти громадою без амбітного голови. Тому висловили недовіру. Зараз Артем захищає наш спокій на Сході. За це йому повага і пошана.
- У свій час відома журналістка Яніна Соколова показала умови реабілітації військових в одному із медичних закладів району. Акцент був зроблений на тому, що вони жахливі. Розкажіть детальніше про цей інцидент.
- Для проживання надався об’єкт, який серед чотирьох запропонованих обрала Черкаська обласна військова адміністрація, по-перше. По-друге, фільмування велося у нежитловому крилі будівлі, наші військові розмістилися у іншій частині приміщення, яка мала нормальні умови для проживання.
- Нещодавно із бійцями Золотоніської ТРО сталася дуже прикра ситуація на бойових позиціях. Ви можете дати інформацію, яка зможе відкрити розуміння ситуації і при цьому жодним чином не нашкодити військовим?
- Частина бійців вважається безвісти зниклими, є поранені. Триває службове розслідування.
- Зараз інтернетом ширяться чутки, що "Тернова – на вихід", ніби очільник уряду Денис Шмигаль ініціює знову якесь розслідування щодо вас.
- Мабуть, Шмигаль і не здогадується, що це ініціює (посміхається, - Ред). Це – подібна перевірка, у складі якої є представники різних міністерств та відомств. Перевірка, як і попередній раз, ініційована Черкаською ОВА.
Як і півроку тому, міністерства перевірять нас дистанційно за поданням Черкаської військової адміністрації. І як минулого разу, впевнена, ОВА вимагатиме мого звільнення. Але я твердо стою на ногах! За мною мій колектив – з характером, силою волі та міцними нервами. Колектив, який шість місяців війни жив у приміщенні Золотоніської РВА і виконував свою роботу на відмінно. І виконуватиме її надалі. Бо за нами – 137 тисяч мешканців району, з посівною компанією, вилученням техніки, мобілізацією, громадами, інфраструктурою, соціальними і гуманітарними потребами, громадами, внутрішньо переміщеними особами,військовими, матерями загиблими та жінками, зниклих безвісти…І всі ми єдина команда, яка хоче лише одного – спокійної роботи під мирним українським небом!
Редакція ЗМІ.ck.ua також готова розмістити позицію Черкаської ОВА із озвучених питань у інтерв'ю.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter