Мер Черкас пояснив, що за дивна споруда біля Долини Троянд
Реклама
Коли потепліло багато хто гуляв біля Дніпра та відвідував дивну споруду біля Долини троянд, не підозрюючи що це.
Про це повідомив міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.
"Черкаси-2” фігурували у Генплані 1984 року, затвердженого УРСР.
Згідно нього, новий міст мав стати продовженням вулиці Грушевського і лягти на ближчий і менший з островів. Передбачалося, що цей міст матиме дві смуги для руху автомобілів шириною 3,75 метра, дві – для громадського транспорту по 4 метри, розподільчу та запобіжну смугу і два тротуари. Загальна ширина мосту – близько 25 метрів, довжиниа – 1847 метрів). Під мостом – два судохідні прольоти на 120 і 140 метрів згідно вимог Укрводшляху.
Своєю чергою, оцей менший острів сполучався з основним трьома іншими мостами по 500 метрів: для громадського транспорту, авто і пішохідним переходом. Більший острів прилягав до дамби, десь посередині “стику” знаходилася станція.
Наша Атлантида
Коли на Дніпрі спускають воду, з небуття повертається старий черкаський Поділ: колишній головний промисловий район міста, та й загалом – прамісто, оскільки обживалося воно раніше, аніж горішня частина. Ще й посеред 1950-х тут вирувало життя – куріли заводи, гули лісопилки, від порому тяглися підводи з лантухами на “верхній” базар.
Всього вже не побачиш, але в загальних рисах упізнається. Фундаменти підприємств, величезні пеньки вікових дерев, початок мосту. На один з островів рибалки й дотепер йдуть бруківкою, яка неглибоко під водою.На фото залишки від старого Черкаського мосту .
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter