Мешканець однієї з черкаських багатоповерхівок перетворив підвал на справжнє "сміттєзвалище"
Реклама
Довгих 15 років чоловік зносив до підвалу різний непотріб з надією на те, що він колись знадобиться. Мешканці будинку закликали черкащанина припинити, проте марно. Однак їм все ж таки вдалося зупинити незвичайного "колекціонера".
Про це повідомляє vikka.ua.
Сморід, бруд і темрява. У такому стані підвал одного з під’їздів по Гагаріна, 27. Три дні поспіль робочі виносять звідти мотлох, що накопичувався роками. Жагу до збирання всього, що гіпотетично могло б знадобитися, проявив співмешканець власниці однієї з квартир будинку Василь. Сусіди кажуть, що зі звичками місцевого Плюшкіна борються багато років, але він усі скарги до цих пір ігнорував.
"Колишній начальник ЖБК як не намагався вмовити Василя прибрати мотлох з підвалу, все марно. Тягнув туди усе підряд. Закидав непотребом підвал так, що до кранів не добратися. Підвалом же мають право користуватися усі сусіди, та через сморід перебувати там неможливо", – розповідає мешканець будинку Ігор Михайлович.
Питання генерального прибирання у приміщенні рушило з мертвої точки, коли сусіди вирішили створити ОСББ.
"У серпні ми провели збори та створили об’єднання. Коли я приймала будинок, то перевірила підвал і жахнулася його станом. Василь тут не прописаний, не несе ніякої відповідальності за стан будинку. Тоді я йому сказала, що мене за цей підвал будуть штрафувати санстанція, пожежники та інші служби, а я, у свою чергу, буду штрафувати його", – говорить голова правління ОСББ "Гагаріна, 27" Любов Буханцева.
Василь опирався, а потім таки погодився розстатися зі своїм "багатством". Наразі він разом з робочими виносить все, що натягав за весь час.
"У мене дуже мала пенсія. Тож я і збирав пляшки та целофан, щоб здавати на переробку", – пояснює свої дії власник купи сміття.
За підрахунками голови правління ОСББ, вивезення сміття обійдеться власникам будинку приблизно у 700 гривень.
"Однією вантажівкою це все не вивезеш. Доведеться наймати щонайменше дві. З Василя гроші взяти проблематично, тож буде відпрацьовувати. Білити підвал, наприклад. У нас ще багато роботи", – каже вона.
Зазвичай сміття виносять з дому, але є непоодинокі випадки, коли люди тягнуть мотлох зі смітників додому. Це не просто захоплення чи звичка, а психічний розлад. Його називають синдромом Діогена. Він з’являється у людей похилого віку і проявляється у прагненні накопичувати непотрібні речі, що вже вийшли з ужитку. Більш за все до нездорового накопичення схильні дуже ощадливі, яким довелося жити в роки гострого дефіциту. Найчастіше від цієї риси страждають родичі та сусіди "колекціонерів".
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter