"Ми такі як всі!" У Черкасах соціалізують сонячних дітей
Реклама
Щодня вони доводять світові, що Синдром Дауна – це не хвороба, а генетична аномалія. Часто такі люди вирізняються обдарованістю, або й геніальністю. Серед них – призери Паралімпійських ігор, актори, музиканти, ресторатори. Ставати успішними особливим дітям Черкас допомагають у ГО "Сонячні діти Черкащини".
Про це повідомляє Антена.
Нині тут займається 25 дітлахів, від народження і до 12 років. Для батьків та малечі проводять розвиваючі занняття, різноманітні тренінги з дефектологами та психологами. Результати – помітно вражають, розповідає мама сонячного хлопчика Максима Оксана Заболотня.
Унікальними методиками розвитку ділиться мама чотирирічного Іллі. Нині хлопчик відвідує інклюзивну групу у звичайному дитсадку. Чудово складає пазли, малює, танцює, ліпить з пластиліну та працює з кінетичним піском. Разом з Іллею освоює розвиваючі методики і трирічна Діанка.
На жаль, в Україні дітям із синдромом Дауна приділяють замало уваги. Їх важко влаштувати у звичайний дитсадок, попри законодавчі положення. Те ж саме стосується недосконалості вітчизняної медицини. Одна з проблем – це невчасна діагностика у плоду генетичних відхилень. За кордоном такі патології виявляють на 12-13 тижні вагітності. На жаль, переважна більшість українок дізнаються про відхилення дитини лише після її народження. Шокує ще й те, що у пологовому будинку, як правило, пропонують відмовлятися від таких немовлят.
Аби підтримати особливих малюків в усьому світі 21 березня відзначають Всесвітній День людини із синдромом Дауна. Тож черкащан закликають взяти участь у акції «Lots of socks»: зробити фото в непарних шкарпетках та поширити його у соціальній мережі з метою привернення уваги до сонячних дітей.
Для бажаючих допомогти діткам - банківські реквізити: Сонячні діти Черкащини громадська організація, ПАТ КБ "Приватбанк" МФО 354347, ЄДРПОУ 40285240, рахунок № 26003051519559.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter