Реклама

Реклама
Реклама
02.02.17 08:30

Морозні лайфхаки: як черкащанам полегшити собі життя у найхолоднішу пору року


Реклама
Морозні лайфхаки: як черкащанам полегшити собі життя у найхолоднішу пору року

 

Температура? На вулиці слизько? Постійно холодно?

Видання in.ck.ua пропонує кілька корисних лайфхаків, котрі неодмінно стануть у нагоді і допоможуть перезимувати.

Витримати атаки вірусів і грипу

– Вживайте більше продуктів, що містять вітамін D: це жирна морська риба – оселедець, лосось, скумбрія, тунець, сардини. Ще джерелом цього вітаміну є сонце, тож дві години на свіжому повітрі вам не завадять. За однією з нових теорій, зменшення вмісту вітаміну D в крові в зимовий період підвищує сприйнятливість організму до грипу. Цей вітамін суттєво впливає на імунну систему, підсилює синтез антимікробних пептидів, білків, які захищають організм від вірусів. Також він активізує захист від інфекції – імунні клітини, так звані макрофаги.

Ще один помічник імунної системи – цинк. Саме він на ранніх стадіях застуди знижує тривалість її симптомів. Цинк міститься у пророслих зернах пшениці (12 мг цинку на 100 г), яловичій печінці (8,4 мг на 100 г), свинячій печінці (5,9 мг  на 100 г), чечевиці (5 мг на 100 г), а також яйцях, яловичині, горіхах, морепродуктах, насінні льону та соняшника. У бобових, кунжуті, арахісі також багато цинку, але він пов’язаний з фітиновою кислотою, що зменшує його всмоктування і засвоєння. Добова потреба цинку для людини – 15-25 мг.

Користь часнику в зимовий період також можна обґрунтувати чималим вмістом цинку та аліцину, який успішно знищує не тільки віруси грипу, а й інші шкідливі бактерії та грибки. Якщо вам не дуже подобається різкий смак часнику, його можна порізати невеличкими шматочками і ковтати їх не розжовуючи. Або змішуйте натертий часник з вершковим маслом і використовуйте для бутербродів. Ще можна змішати розтертий часник з липовим медом (1:1) та їсти по столовій ложці, запиваючи водою, – розповідає завідувач кафедри готельно-ресторанної справи СУЕМ Анна Собко.

Захистити шкіру обличчя від морозу

– Щойно вийшли на холод, на декілька секунд прикрийте обличчя руками, так шкіра легше адаптується до різкої зміни температури. Взимку дуже важливо правильно зволожувати шкіру. Крем наносіть не раніше, ніж за годину до виходу на вулицю. Ранковий крем краще взяти живильний, жирніший, ви повинні відчувати його на шкірі. У кремі мають бути вітаміни і жири Омега 3, 6, 9.

Якщо крем наносити на вологу шкіру, рівень її зволоженості буде до 10 разів вищим, ніж у разі нанесення на суху шкіру. Краще вмиватися фільтрованою водою, або придбати термальну воду. На ніч обирайте зволожувальний крем з гіалуроновою кислотою. У холодну пору краще відмовитися від очищувальних засобів, що містять спирт або агресивні луги, вони зневоднюють шкіру. Замініть їх на більш м’які засоби з натуральними маслами.

Маски – хіт зимового періоду. Шкіра взимку потребує підвищеного живлення. У домашніх умовах допоможуть маски з гіалуроновою кислотою або зволожувальними маслами, наприклад з маслом виноградних кісточок або каріте. А ось від масок на основі коалінової глини краще відмовитися, адже наша шкіра і так пересушується. Чудова живильна маска: 1 ст. л. вівсянки, декілька крапель олії (оливкова, лляна), 1 ст. л. молока, подрібнити все в блендері і нанести на очищену шкіру на 15-25 хвилин. Змити теплою водою. Така маска чудово живить шкіру, вирівнює колір і структуру.

Наша шкіра потребує харчування зсередини. Додавайте до раціону харчові добавки та вітаміни. Пийте воду. Шкірі потрібні антиоксиданти, вітаміни А, Е, С, і вітаміни групи Б, особливо хочу виділити біотин (вітамін Н)! Він захищає шкіру від шкідливих зовнішніх і внутрішніх впливів, покращує її структуру завдяки вмісту сірки. Достатня кількість біотину усуває сухість, лущення, почервоніння, запальні процеси. Покращує загальний вигляд шкіри, волосся і нігтів – робить шкіру гладкою і однорідною, усуває нашарування відмерлих клітин, сприяє гладкості волосся і запобігає розшарування нігтів. За цю властивість біотин називають вітаміном краси. Я б сказала, що у краси є два вітаміну: вітамін Е і біотин!

Головний реаніматор нашої краси це сон! Намагайтеся засинати до 23:00, адже дослідження показали, що процеси обміну речовин в клітинах шкіри особливо інтенсивні саме після 23-ї години. Клітини оновлюються, шкіра нейтралізує наслідки денних стресів, – каже майстер естетичної косметології Олександра Таран.

І черевикам морози не страшні!

– Щоб ваше взуття взимку довше зберігалося в гарному стані, раджу натирати його бджолиним воском. Він захистить черевики від промокання, а також збереже шкіру чи тканину на довший час.

На замшевому взутті іноді можна помітити сальні плями. Щоб вирішити цю проблему, візьміть трошки вівсяної муки і натріть нею пляму, залиште на півгодини, а потім просто зніміть шматочком тканини.

Якщо взуття слизьке – пропоную вам придбати льодоходи або льодоступи. Щоправда, перш ніж зайти в приміщення, їх треба  зняти, особливо якщо вони з шипами. Ще існує така річ, як антисліпери. Це хомути, які вдягають на підошву. Вони не дають взуттю скользити, в приміщенні їх можна не знімати, – розповідає власник взуттєвої майстерні Ярослав Міщенко.

На замітку автомобілістам

– Проблема більшості автомобілістів взимку – обмерзання вікон. Щоб не відчищати щоранку кригу зі скла, зробіть власний спрей для вікон. Змішайте оцет з водою у співвідношенні 3:1. Ця суміш запобігатиме утворенню крижаної корки на ваших вікнах. Але сніг все ж доведеться прибирати.

Другою зимовою проблемою автомобіліста є снігові замети. В разі, якщо ваш автомобіль застряг у сніговій пастці і нема кому вам допомогти звільнитися, можете використати килимки вашого автомобіля. Просто покладіть їх під колеса – це надасть автомобілю додаткове зчеплення з дорогою.

Для того, щоб завжди тримати вікна вашого автомобіля чистими, особливо в період відлиги, зробіть свій власний зимовий склоомивач. Для виготовлення 100 г такого розчину вам потрібно: 50 г спирту, 25 г води та 25 г миючого засобу. Ще однією проблемою, з якою стикаються водії взимку, є примерзання щіток двірників до лобового скла. Щоб запобігти цьому неприємному явищу, добре змочіть ганчірку спиртом і протріть нею леза двірників, – зазначає головний хімік однієї з компаній Євгеній Стромило.

– Використовуйте зубну пасту для очищення фар. Вона допоможе позбутися грязьового нальоту на склі та гарантовано поліпшить видимість. Але не використовуйте відбілювальну пасту, адже в ній є речовини, які  зашкодять поверхні скла фари. Після очищення фар радимо нанести на них тонкий шар звичайного воску. Це захистить їх на декілька тижнів від води та снігу. Віск добре втирається в поверхню в теплі, а значить, спосіб підходить лише для власників опалюваних гаражів або місць на теплих критих паркінгах. Решті доведеться чекати відлиги.

Не забувайте охолоджувати салон протягом декількох хвилин після використання авто. Це допоможе вам на ранок уникнути проблеми запотівання скла зсередини. Є ще один метод – старе простирадло в багажнику. Ввечері, перш ніж поставити машину, навіть під час мокрого снігу, протріть скло і покладіть на нього простирадло. А вранці знімете простирадло зі снігом, натомість – скло буде чистим, без льоду.

Щоб уникнути обмерзання зовнішніх дзеркал, на ніч можна обернути їх поліетиленовими пакетами. У сильні морози перед запуском двигуна на хвилину включіть дальнє світло фар, це допоможе акумулятору швидко прокинутися. Здаючи назад, недолік освітлення можна компенсувати включивши задні протитуманні вогні, – каже адміністратор автосервісу Сергій Паталаха.

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter

Останні новини

27 листопада 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
20:17
Енергетики оновили графік відключення електроенергії у Черкаській області на 28 листопада
19:54
У Черкасах не стало відомого лікаря
19:28
На Звенигородщині відкрили меморіальну дошку загиблому воїну 
18:26
До черкаських будинків у центрі Черкас відновили подачу теплоносія
17:23
В Умані на сміттєзвалищі запрацював новий компактор
16:58
На Звенигородщині рятувальники навчалися як діяти під час хімічної небезпеки
16:31
На Черкащині викрили групу, яка переробляла лісоматеріали на дрова та привласнювала гроші з їх продажу
15:47
У черкаському музеї збирають експонати пов'язані з війною
14:53
Черкаських ветеранів запрошують на тренування з настільного тенісу
14:17
У Черкасах визначили переможців конкурсу "Мій домашній улюбленець" та зібрали корм для тварин із притулку (ФОТО)
13:41
Черкащан попереджають про туман
12:37
"На щиті" повернувся захисник із Черкащини
12:10
Порушники сплатять понад 100 тисяч штрафу: на Черкащині виявили вантажівку із перевищенням габариту
11:52
Назавжди 24: на Черкащині попрощалися із полеглим воїном
11:19
Черкаські міграційники виявили росіянку, яка нелегально перебувала в Україні 
10:55
У лісництві на Черкащині вирощують екзотичні лимони (ФОТО)
10:32
У Черкасах на деяких вулицях обробили дороги протиожеледною сумішшю 
09:58
Молодого захисника із Черкащини нагородили орденами та медаллю 
09:29
На Черкащині сили ППО знищили 5 "шахедів"
26 листопада 2024
22:19
З'явився новий графік відключення світла на Черкащині
19:16
У Черкасах горів житловий будинок 
18:05
У Черкасах без опалення залишаться низка будинків та освітніх закладів