Місцева влада Черкас обговорила можливості співпраці з бізнес-асоціаціями
Реклама
Зустріч із представниками World Trade Center Association та "Українською Міжнародною Бізнес Асоціацією – UIBA" відбулася в Черкаській міській раді вчора, 21 жовтня.
Про це повідомляє кореспондент Zmi.ck.ua.
Під час зустрічі представники асоціації розповіли, що в разі укладання угоди між ними та міською владою Черкас, сформують план співпраці з адміністрацією міста та розроблять стратегічний план соціально-економічного розвитку, програму залучення прямих іноземних інвестицій, підтримку мікро- та малого підприємництва, а також соціальні проекти місцевого розвитку.
Секретар Черкаської міської ради зазначив, що в такій співпраці вбачає нові можливості для розвитку черкаського бізнесу.
"Дуже радий, що до нас завітали такі почесні гості. Черкаси справді одне з перспективних міст в Україні. Тому що воно розташоване в серці України, на перетині багатьох транспортних магістралей, водних, автомобільних, залізничних. І ми маємо аеропорт, який, я сподіваюсь, скоро все-таки буде добудований. Я дуже радий, що ви до нас завітали. Ми як міська влада зацікавлені в тому, щоб наш місцевий малий, середній та великий бізнес розвивався. Ситуація з коронавірусом підкосила багатьох підприємців, але завдяки спільним зусиллям вашої асоціації та підтримці міської влади, бо ми завжди виступали з підтримкою бізнесу для того, щоб він нормально розвивався, бо це і податки, які поповнюють бюджет, і робочі місця, нам вдасться покращити ситуацію в Черкасах"», – зазначив Сергій Тищенко.
Президент World Trade Center Kyiv Генрі Штеренбер підтримав Сергія Тищенка та зауважив, що справді перевагою Черкас є вигідне розташування у центрі України. Тому один з перспективних проектів, які потрібно реалізувати – це запуск аеропорту.
"Основна проблема в тому, що інколи центральна влада не чує органи місцевого самоврядування. Наприклад, із цим самим аеропортом. Ми маємо опосередковане відношення до нього. Виходить, що ми зацікавлені в цьому, а ОДА шукає різні моменти й відтягується все: то підрядника змінити, то хто роботи буде виконувати. Є багато нюансів і ми просто заходимо в цю бюрократію замість того, щоб працювати над його запуском", – зазначив Сергій Тищенко.
Представник World Trade Center Kyiv Борис Трейгерман зазначив, що міська влада повинна брати все в свої руки, адже це їхня земля та їхні люди. Головне завдання місцевої влади – генерувати цікаві ідеї і підвищувати рівень довіри до себе. Тоді в Україну, і зокрема, в Черкаси, буде приходити бізнес.
"Я сподіваюсь, що ми просуваємось до фінальної точки, коли буде вже буде підписана угода про співпрацю. Люди хочуть бачити конкретні дії та конкретних людей, які роблять те й те для того, щоб місто розвивалося. Люди хочуть жити там, де є робочі місця, де розвинена інфраструктура, соціальні програми. Це має бути цілий комплекс, через який людина казатиме: «Я хочу тут жити». Вам як місцевій владі потрібно на все це гроші, а їх отримати можна із бізнесу", – зазначив Борис Трейгерман.
Катерина Штеренберг зазначила, що проблемою багатьох представників місцевої влади в Україні є невміння працювати з донорами.
"Головним завданням на сьогодні є реальне покращення життя людей, досягнення стабільного соціально-економічного розвитку. Щоб мати можливість реалізовувати соціальні програми місцевого розвитку, потрібно збільшувати власні надходження до бюджету. А для цього потрібна пріоритетна робота з підтримки розвитку малого та мікро- підприємництва", – зазначила Катерина Штеренберг.
За словами Генрі Штеренберг розвиток можливий, коли є демократія на місцях та сильна політична воля в місцевої влади. Зокрема, він зазначив, що прикладом цього може бути підтримка бізнесу під час карантину, рішення про яку ухвалив місцевий голова Анатолій Бондаренко.
"Сьогоднішня "пілотна" зустріч є першим кроком до підписання меморандуму про подальшу тісну співпрацю. Сподіваюсь, що започатковане партнерство із WTCA, відкриє нові торгівельні горизонти для черкаських підприємців, сприятиме розширенню і осучасненню місцевих виробництв, та створенню нових робочих місць. Зі свого боку ми разом з міським головою зробимо все можливе, щоб світові інвестиції, технології і ринки збуту стали доступнішими для черкаського бізнесу", – сказав Сергій Тищенко.
Зауважимо, що Україна стала 91 країною, де World Trade Center Association відкрили своє представництво.
Довідково: World Trade Center Association) була заснована в 1968 році після утворення першого Всесвітнього торгівельного центру в Новому Орлеані. Асоціація Центрів Міжнародної Торгівлі є некомерційним, неполітичним об’єднанням, яке займається створенням та ефективним функціонуванням центрів світової торгівлі як інструментів розширення міжнародної торгівлі. Асоціація Центрів Міжнародної Торгівлі має ліцензовані філії світової торгівлі в 90 країнах. Україна стала 91-ою країною у світі, яка отримала ліцензію Всесвітнього торгівельного центру. ГС «Українська Міжнародна Бізнес Асоціація – UIBA» є членом Координаційної ради з питань розвитку мікро та малого підприємництва при Міністерстві економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства, членом Української ради бізнесу.
Організація вибудовує нову філософію – Economy of Trust, де прозорі, зрозумілі й гарантовані умови ведення бізнесу ґрунтуються на новітніх цифрових платформах та технологіях, які можна застосувати в структурах-лідерах. У WTC Kyiv хочуть з’єднати Україну й кожну з 24 областей країни через International Business Hub та представницькі офіси кожного регіону. Серед планів – будівництво Наукового і Дослідницького парку для реалізації інноваційних проектів, розважальної та спортивної арену для великих спортивних і культурних подій, а також відкриття міжнародний конференц-центр для проведення бізнес-заходів та обміну досвідом між українським і світовим бізнесом.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter