Мій дім – моя фортеця: як черкащанам захистити своє житло?
Реклама
Жоден із нас не хоче, щоб у його житло залізли грабіжники. Потрібно докласти чимало зусиль, щоб ваш будинок не потрапив у перелік постраждалих.
Як подбати про безпеку житла, які системи сигналізацій найбільш ефективні, що таке розумна система безпеки та ефект присутності повідомляє in.ck.ua.
Насамперед – сигналізація
Як працює? Є системи сигналізації внутрішнього і зовнішнього реагування: сигнал надходить під час проникнення сторонніх у будинок або у двір. Щоб уникнути помилкової тривоги, можна задати певні параметри, наприклад, вага "гостя" повинна перевищувати 25 кг. У приватних будинках часто встановлюють безшумну сигналізацію і вимикають світлодіодне підсвічування датчика. Це дасть охороні більше шансів зловити злодія "на гарячому". Є два види сигналізації: пультова та автономна.
Пультова система передає сигнал про проникнення на об'єкт на пульт охорони, і протягом декількох хвилин на місце події прибуває група реагування. Охорона отримує сигнал, з якого боку спрацював датчик, і за планом зовнішньої будови розуміє, де саме чекати грабіжників. Абонентська плата за таку послугу в середньому становить від 120 до 300 грн на місяць.
Недоліки: така система ефективна лише у межах міста, тому що дорога до заміського об'єкта може тривати понад 30 хвилин.
Автономну сигналізацію найчастіше використовують у квартирах і заміських будинках. Система надішле повідомлення вам на телефон, якщо стороння людина спробує проникнути у будинок. Деякі автономні сигналізації підключаються до інтернету, а це виключає можливість "заглушити" її. Навіть якщо в системі відбувається збій, "розумна" сигналізація в останній момент посилає сповіщення власнику. У квартирі достатньо встановити один датчик, у будинку – до 10. У багатоповерхівках краще встановлювати сигналізації з сиреною, щоб про непроханих гостів чули всі сусіди.
Недоліки: отримавши сповіщення про проникнення, потрібно самостійно вжити заходів, щоб захистити своє майно.
Онлайн-спостереження за житлом – системи відеоспостереження
Як працює? Системи відеоспостереження дозволяють стежити за житлом з будь-якого пристрою в онлайн-режимі. Якщо надійшов сигнал про проникнення, ви вмить зможете перевірити, що відбувається вдома. Для квартири вистачить однієї камери, у приватному будинку бажано встановити спостереження по всьому периметру. Всі записи зберігають локально або ж в хмарному сховищі. Камера зафіксує злочинця, його поведінку, одяг та інші дрібниці. За цими ознаками дільничні та слідчі складають портрет грабіжника і ведуть розслідування.
Недоліки: зазвичай під час крадіжки грабіжники надягають маски, тому камера не допоможе точно встановити особу.
Ефект присутності "Всі вдома"
Як працює? Якщо до вас завітали непрохані гості, їх потрібно якимось чином злякати. Допоможе у цьому "розумна" система охорони, яка створює ефект присутності. Така система, окрім стандартних датчиків охорони, включає "розумні" розетки і реле, вимикачі, датчики і головний пристрій – хаб. Головний пристрій за допомогою Wi-Fi передає сигнал на підключену побутову техніку і запускає певний "сценарій". Так, наприклад, якщо на територію пробралися сторонні люди, датчик передасть сигнал на хаб, і спрацює сценарій: в будинку запрацює телевізор і включиться світло. Це дає зрозуміти крадію, що він помилився, і в будинку хтось є. Можна створити будь-який сценарій. Можна навіть записати на диктофон гавкіт собаки або свою розмову і налаштувати гучність відтворення запису.
Недоліки: ефект присутності може не зупинити підготовленого грабіжника, який працює за "наводкою".
За останні два роки запити на системи безпеки зросли, тому що крадіжки почастішали. Найчастіше до нас звертаються після пограбувань. Був випадок, залізли в будинок під час будівництва і зрізали всю систему опалення – котел і батареї. Після цього власник одразу встановив сигналізацію. Одному клієнту ми ставили системи безпеки у мережі магазинів. Не встановили лише в одному офісі. Коли там розбили вікно і винесли техніку на 120 тисяч гривень, власник подзвонив нам і в той же день поставив камери і сигналізацію.
Заходів безпеки багато не буває, особливо якщо в будинку є діти до 10 років. Напевно, черкащани чули про випадок, коли дитина сама впустила у квартиру грабіжників. Дякувати Богу, злочинці просто заклеїли дитині рот скотчем і замкнули у ванній. Навіть у такій ситуації простий відеодомофон вже стане захисником будинку.
Найнебезпечніші грабіжники ті, хто продумує план крадіжки. Вони ретельно готуються, роблять попередній перегляд об'єкта своєї майбутньої "роботи". Хоча і непідготовлені злочинці можуть заподіяти шкоду.
Олександр Жила,
директор магазину-салону систем безпеки та комфорту
Додаткові способи захисту
Приватний будинок. Найчастіше грабіжники не зламують двері, а проникають у будинок через вікна. Щоб потрапити в житло через металопластикове вікно, грабіжникові знадобитися 30 секунд! Тому краще встановити захисні решітки. Металопластикові жалюзі ненадійні, тому що вони легко виймаються з пазів.
Сторожова собака убезпечить ваш будинок від неочікуваних гостей. Але якщо зловмисник готується до злочину заздалегідь, собака не стане перешкодою, а може навіть постраждати.
Квартира. Головне – захистити двері. Надійні двері коштують приблизно стільки ж, скільки і дорога система відеоспостереження для приватного будинку. Також можна встановити електронні замки, які відкриваються за відбитком пальця. Зламати такий замок майже неможливо, у нашій країні це зможуть зробити 2-3 "домушники". Додатковим заходом безпеки, особливо якщо в сім'ї є діти, стане відеодомофон.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter