На батьківщині Тараса Шевченка всьоме відгримів Ше.Fest
Реклама
Після вимушеної карантинної перерви на батьківщині Тараса Шевченка, у Моринцях, знову зібрався велелюдний патріотично-мистецький фестиваль. Подія очікувана та бажана, яка за невеличкий проміжок часу набула всеукраїнського масштабу.
Для всіх тих, хто дійсно щиро відчуває себе нащадком великого Кобзаря, 21-22 серпня Звенигородщина запалила романтичні зірки над кобзаревою землею . Бо саме цього року темою "Ше.Festу" стала тема кохання. А головним гаслом — слова з вірша Тараса Шевченка: "Кохайтеся,чорнобриві!".
Фестиваль, який поспішають відвідати та насолодитись його особливою атмосферністю творчі та патріотично налаштовані люди, відбувся за підтримки Благодійного фонду "МХП - Громаді". До того ж цього року фестивальотримав грант від Українського культурного фонду. І це дало надію на те, що в "Ше.Festу" велике майбутнє.
Директор ТОВ “НВФ “Урожай” Олександр Воскобойнік зазначив, що традиційно з 2014 року фестиваль відбувається на території села Моринці, на землях якого працює підприємство ТОВ "НВФ «Урожай" холдингу МХП. Тому всебічна підтримка масштабного проєкту, яким власне і є "Ше.Fеst“ — справа честі для нього.
"Ми вже не вперше підтримуємо фестиваль. У 2019 році до нас звернулася обласна рада з інформацією про те, що через брак коштів фестиваль може не відбутися. Не повернутися до проблеми обличчям ми не могли, тож зразу відгукнулися. На жаль, пандемія не дала провести фестиваль минулоріч. Радий, що цього року він повернувся. Вважаю, що на нього мають їхати люди не лише з України, а й з усього світу. Шевченко – це унікальна людина не лише для нашої країни", — поділився Олександр Воскобойник.
На думку Олександра Воскобойника, фестиваль несе не лише просвітницьку місію, але й впроваджує особливу культуру відпочинку, де не має місця алкоголю. „Приємно, що це подобається громаді ! — акцентує Олександр Воскобойник. — У 2020 ми не змогли провести фестиваль через локдаун, тому цьогоріч творимо свято з подвійною енергією.
До речі, ця рушійна енергія дійсно позначилась нас якості та насиченості очікуваної події всеукраїнського штабу. Цьогоріч "Ше.Fest" розмістив на своїй території 15 різноманітних локацій. Нині додалися 4 нових локації – Фольк-сцена, Прес-центр, Територія майстер-класів та Грін-рум.Усе це, на думку тих, хто плекає ідею популяризації шевченківського фесту, має дати можливість відчути Шевченка серцем. Людиною аж ніяк не хрестоматійною, а простою, такою як усі ми.
Цікаво й те, що окрім крім стандартної музичної фестивальної сцени було вперше організовано ще й ніч акустичної музики. Цього року справжньої української музики мали можливість знову почути вживу гурти "Зграя", "Нумер 482“, "OT VINTA". А родзинкою вечора став мегапопулярний у цьому році гурт "Go_A", що буквально вибухнув під час Євробачення. На гостей також чекали просвітницька галявина, де виступали відомі письменники, барди, кобзарі, науковці і талановиті гурти. Традиційно було проведено очікуваний творчою спільнотою поетичний батл з визначенням найкращого Ше.Поета фестивалю.
Не забули організатори й про маленьких гостей. У їхньому розпорядженні була спеціальна дитяча галявина, ярмарок та наметове містечко.
Для художників чекали круті майстер-класи з живопису та handmadу. Любителі театрального мистецтва змогли побачити прем’єру вистави "Шевченко. Остання любов" від драматургині та режисерки Ольги Анненко. Окрім того, для всіх охочих було проведено екскурсії Тарасовими місцями.
"Ше.Fest“ цього річ продовжив традицію командних змагань "Ше.Games".
Від початку і донині організатори прагнуть зробити так, щоби Тарас Григорович був завжди модний і актуальний, так само, як і його творчість. “Ше.Fest” – це фестиваль, де кожен може побачити в Шевченкові не лише звичний образ пророка, а бунтаря, неформала своєї епохи і водночас – надзвичайного генія. Українського і сучасного, близького та зрозумілого кожному.
Як підкреслила директорка Благодійного фонду "МХП-Громаді" Тетяна Волочай, ми не маємо уявляти Тараса Шевченка суворим, в такому собі чорному кожушці, стражденного, людина, що пройшла крізь великі тортури. Більшою мірою ми маємо сприймати Шевченка крізь його пророцькі слова та величезну любов до всього, що пов’язано з Україною. Він успадкував нам всім велику любов до країни-неньки.
"У "Ше.Fest” і нашого Благодійного фонду є спільна мета – першочергово розвивати громаду, — зауважила Тетяна Волочай. — Приємно бачити, як на цей фестиваль, у село Моринці, приїжджають туристи, невеличкі підприємці, які продають свої продукти. Ми раді тут вітати переможців нашого грантового проєкту "Село. Кроки до розвитку". У Моринцях спільно з "Урожаєм" реалізовується низка різних соціально-важливих проєктів. Серед них – "Лікар для села", екологічні акції, Національний тур "Кіно просто неба", в межах якого ми показали сільській громаді низку чудових українських фільмів.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter