Реклама

Реклама
Реклама
17.07.20 18:00

На Черкащині благодійний фонд "МХП-Громаді" фінансує ініціативи для розвитку громад


Реклама
На Черкащині благодійний фонд

 

Проєкти переможців конкурсу мікрогрантів "Час діяти - 2020", що організовує БФ "МХП-Громаді", сьогодні презентували в Черкасах. У конкурсі взяли участь найрізноманітніші ініціативи, пов’язані з розвитком громад.

Загалом на участь надіслали 53 проєкти з Черкаської та Київської області. Серед них 9 проєктів відразу підтримали, ще 16 осіб, врахувавши помилки, оновили проекти та презентували їх під час форуму.

За словами директорки Благодійного фонду «МХП-Громаді» Тетяни Волочай, конкурс запровадили в 2016 році. За цей час удалося реалізувати 65 проєктів. Грантовий фонд, який витратили на цей конкурс, складає 3,5 млн гривень, а бюджет проєктів – 10 млнгрн.

«Ми зацікавлені в тому, щоб зробити громади більш потужними. Для цього потрібні не тільки донорські кошти та МХП, але й проактивність людей. Наш конкурс допоможе ще краще згуртуватися для вирішення проблем та подолання бідності», – зазначила Тетяна Волочай.

За словами заступника голови правління МХП з корпоративної соціальної відповідальності Ігоря Лещенка, вони не тільки розвивають структуру, але й проводять навчальні програми, що допомагають активізувати людей громад. Це в свою чергу допоможе вийти на міжнародні донорські організації, які співпрацюють лише з тими ініціативами, які володіють алгоритмами їхньої роботи.

«Сьогоднішній форум - це черговий крок до налагодження тісних взаємовигідних партнерських відносин між громадою і бізнесом. Це важливо як для компанії МХП та Благодійного фонду «МХП – Громаді», так і для людей, які проживають на тих територіях, де веде свою діяльність агрохолдинг. Адже ми  навчаємо людей знаходити додаткові фінансові ресурси, вибудовувати комунікації та шукати партнерів, які теж зацікавлені в сталому розвиткові громад. Для нас пріоритет – це розвиток тих територій, де існують потужності підприємств агрохолдингу МХП. Якщо ми зробимо ці території кращими, а хтось кращими зробить сусідні, то так ми зробимо потужнішою  всю Україну», – зазначив Ігор Лещенко.

Тетяна Волочай додає, що основна мета благодійного фонду «МХП-Громаді» не просто профінансувати, а й організувати суспільство для вирішення їхніх екологічних, економічних та соціальних проблем.

Переможцями конкурсу за висновками міжнародних експертів стали  такі проєкти:

"Не пали - компостуй" – Степанецька ОТГ

«Освітній хаб «HAPPY-ХАБ» - с. Шендерівка

"Фізична активність – ліки для здоров'я" – смт Катеринопіль

«Створення пізнавально-рухового простору «Щасливе дитинство» - с. Литвинець

«Простір для відпочинку, розвитку та навчання «МАКІТРА» - с. Чижівка

«Створення туристичного маршруту «Лісовими стежками навколо ірдинського болота» - с. Білозір’я

Відеоспостереження "Безпека громадян - понад усе" – с. Черняхів

«Еколого-історичний маршрут «Мартинівський скарб»-2020» - с. Мартинівка

«Створення інформаційно-комутативного центру у Дирдинській гімназії» - с. Дирдин.

Так, серед учасників-переможців конкурсу в цьому році директор Дирдинської гімназії Хлистунівської сільської ради Городищенського району Черкаської області Віталій Гибало. Його проєкт «Створення інформаційно-комунікативного центру» переміг, а на його реалізацію фонд виділив 50 тисяч гривень.

«Наша гімназія невелика, десь 80-90 дітей, ми фінансуємося за залишковим принципом. І сьогодні виграти такий проєкт для нас велика вдача. Обладнати класдодатковим обладнанням – це дуже круто. Такий центр потрібен буде й для дистанційного навчання, і для збирання загальношкільних зборів чи громади», – зазначає Віталій Гибало.

Він додає, що вже давно співпрацює з МХП, тому й цього разу вирішивузяти участь у конкурсі. За його словами, на кошти, що отримають, планують закупити інтерактивну дошку, проєктор, підсилювач інтернету, принтири, ноутбуки, ламінатори, а також вебкамери. У приміщені частково замінять меблі, зокрема поставлять стінку для зберігання дидактичних матеріалів та комп’ютерні столи.

«Коли людина робить якусь масштабну роботу й закінчує її, то вона відчуває почуття задоволення, радості та вдячності. І сьогодні я все це відчуваю. Це справді суттєва допомога», – зазначає Віталій Гибало.

А у смт. Катеринопіль реалізують проєкт «Група здоров’я» на базі жіночої організації, яка існує при місцевій бібліотеці.

Голова цієї організації Антоніна Шевченко зазначає, що виграти в конкурсі для неї було неочікувано. Її проєкт спортивний та називається «Скандинавська ходьба» – це вид фізичної активності, у якій використовують методику занять і техніку ходьби з використанням спеціальних палиць, схожих на лижні. Від фонду вони отримають 30 палець для ходьби, дві аптечки, тонометр, а також для цього проєкту виділять лікаря та фізкультурника, який буде надавати консультації, аби жінки правильно виконували заняття. За словами Антоніни Шевченко заняття проходитимуть на стадіоні.

«У нас гарний стадіон і ми будемо ходити по ньому. Дехто із жіночок уже самі купили палиці й почали ходить. Одна з них мала зайву вагу, то їй порекомендували цю ходьбу. Вона почала займатися й за місяць скинула 12 кілограмів. Ця ходьба дуже корисна для здоров’я», – розповідає жінка.

Антоніна Шевченко також додає, що будуть створювати для зручності дві групи: вранішню та вечірню. Заняття проводитимуть тричі на тиждень. Учасникам «Групи здоров’я» надаватимуть палиці.

Під час форуму організатори оголосили про початок восьмого конкурсу, який буде вже всеукраїнським та охопить 15 областей України. Серед них – Черкаська, Київська, Дніпровська, Сумська, Львівська, Тернопільська, Хмельницька, Івано-Франківська область тощо. У цих місцях планують реалізувати 60 проєктів. 

Участь можуть взяти різні групи й сектори громади, комунальні заклади, органи місцевого самоврядування, навчальні заклади, дитячі садочки, медичні установи, громадські організації і навіть ініціативні групи. Напрями проектів цього разу не звужували для того, щоб учасники могли знайти те, що для громади буде найбільш актуально та важливо.

«Конкурс покращує все: від написання заявки до тих необхідних критеріїв, за якими ми оцінюємо проект. За всю історію у нас змінилась якість ідей, які подають. Якщо в 2016 році в нас просили замінити вікна чи сходи полагодити, то з кожним роком було все більше заявок і проекти були цікавіші: фітнес-студії, салон краси в селі, фестивалі, стоматологічний кабінет тощо», – зазначила Тетяна Волочай.

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter

Останні новини

28 листопада 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
19:32
На Золотоніщині чоловік підрізав свого брата
18:22
Черкащан попереджають про можливі перебої із гарячим водопостачання та опаленням
17:25
Стало відомо, коли відбудеться прощання із відомим черкаським лікарем 
16:53
На Черкащині прогнозують мокрий сніг та дощ
16:25
На Канівщині більше 20 військовослужбовців отримають одноразові виплати
15:52
Канівчанина засудили до 7 років за ґратами за збут наркотиків
15:42
Патрульні виявили п'яного черкащанина, який керував автівкою без посвідчення
14:43
На Черкащині збільшили кількість годин без світла
13:58
На Черкащині енергетики знову додали черги на відключення світла
13:41
На Золотоніщині попрощалися із полеглим захисником
12:59
На Черкащині викрили двох адміністраторів груп у соцмережах, які повідомляли про місця роздачі повісток
12:11
На Черкащині скасували графіки аварійних  відключень електроенергії 
11:31
У Черкасах водій на смерть збив пенсіонера
10:57
У Черкасах на Дніпрі виявили браконьєра
10:02
У Черкасах школа та деякі будинки залишилися без гарячої води та опалення 
09:52
На Шполянщині горіло стихійне сміттєзвалище
08:49
На Черкащині змінився графік відключення світла
27 листопада 2024
20:17
Енергетики оновили графік відключення електроенергії у Черкаській області на 28 листопада
19:54
У Черкасах не стало відомого лікаря
19:28
На Звенигородщині відкрили меморіальну дошку загиблому воїну 
18:26
До черкаських будинків у центрі Черкас відновили подачу теплоносія
17:23
В Умані на сміттєзвалищі запрацював новий компактор