На Черкащині бракує родин для дітей, які потрапили в складні життєві обставини (ФОТО)
Реклама
Нині в Черкаській області 17 патронатних родин, однак відчувається їхній брак. Патронатні сім'ї - це родини для дітей, які потрапили в складні життєві обставини.
Про це повідомляє "Суспільне: Черкаси".
У патронатній родині Ольги та Сергія Темненків троє власних дітей та шестеро – на тимчасовому вихованні, поки суд вирішує питання про позбавлення їхніх батьків батьківських прав. Із 2018 року вони - патронатна родина.
Чоловік Ольги – Сергій виріс в інтернаті. Тому знає, наскільки діти потребують сімейної любові та підтримки:
"Мені не вистачало іграшок, тепла. Тому,коли мені запропонували стати помічником патронатним вихователем, я згадав своє дитинство і мені стало шкода таких дітей, я задумався над цим. І вирішив, що можу дати дітям любов, іграшки, зацікавленість у житті, показати, наскільки вони потрібні дорослим людям".
Допомагає доглядати за дітьми 19-річна донька Темненків – Анастасія. Ця родина – одна із 17-ти патронатних сімей на Черкащині, розповіла керівниця Служби у справах дітей Оксана Покатілова. Така форма виховання, за словами фахівчині, є альтернативою інтернатам:
"Бувають випадки, коли батьки не виконують батьківських обов’язків, жорстоко поводяться з дітьми. Буває, що одинока мати потребує лікування і мусить залишити дітей. Тут якраз в нагоді стає родина патронатних вихователів. Патронатні вихователі – це навчені люди. Це така професійна послуга. І все робиться для того, щоб мінімізувати складні життєві обставини або ліквідувати їх і щоб дитину повернулася у свою біологічну родину".
За словами Оксани Покатілової, патронатні вихователі отримують щомісячно зарплату у розмірі 11 тисяч гривень та допомогу на кожну дитину – 5 500 гривень. В області нині бракує пів сотні таких родин. Охочі стати патронатними родинами мають звернутися до Центру соціальних служб або Служби у справах дітей.
Фото - "Суспільне: Черкаси"
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter