На Черкащині дітям у війну повертають дитинство
Реклама
Із початку повномасштабної війни Черкаська область стала справжнім тилом для більшості жителів України, які на постійній або тимчасовій основі вирішили тут залишитися жити.
Окрема частина психологічно постраждалих від війни переселенців – це діти, які були змушені разом з батьками тікати від реалій зі своїх домівок, прощатися із друзями.
На Черкащині фактично із самого початку війни дітей-переселенців під свою опіку взяли НВФ “Урожай”, БФ “МХП-Громаді” та депутат Черкаської обласної ради Олександр Воскобойнік, які налагодили cпільну роботу в декількох напрямах.
1. Екскурсія у Холодний яр, cело Мельники
Відома багатьом локація в рамках щорічного фестивалю “Крутий заміс” цього літа безкоштовно перетворилася на справжнє місце відновлення сили для дітей.
У рамках одноденної екскурсії для відвідувачів організовують різноманітні мистецькі та творчі майстер-класи, концерти та знайомлять із історією краю Холодного яру.
“Людям сьогодні потрібна не тільки фінансово-матеріальна допомога, а й душевна. Ось тоді виникла ідея привезти дітей на це місце місце та подивитися на їхню реакцію. Тому що у ліс або до Дніпра сьогодні йти не можна. Хоча б на один день ми можемо витягнути цих людей зі спогадів про війну”, - говорить засновник фестивалю “Крутий заміс” Юрій Романча.
За цей час екскурсію в Холодний Яр вже відвідали близько 800 осіб.
2. Оздоровлення в санаторії “Сосновий бір”
Безкоштовно відновитися не лише психологічно, а й фізично. Таку можливість отримати дітки віком від 6 до 16 років.
Окрему увагу в санаторії приділяють збалансованому та дієтичному харчуванню, яке відбувається п’ять разів на день.
“У нашому медичному закладу ми надаємо допомогу дітям, які постраждали внаслідок російської агресії та які вимушено покинули свої домівки. У нас дуже хороша база по фізичному відновленню – є можливість проводити фізпроцедури (соляна шахта, аромотерапія, інгаляції). Окрім того, відновлюємо діток психологічному. Намагаємося зробити все, щоб вони швидше забули, що таке війна. Тут ми повертаємо дітям дитинство”, - говорить старша медсестра “Cоснового бору” Людмила Альохіна.
Організатори планують до кінця літа довести кількість оздоровлених дітей до 400.
Наразі завдяки ініціативі Олександра Воскобойніка вже оздоровилися діти із Черкаської, Леськівської, Червонослободської, Мошнівської, Звенигородської, Лисянської, Городищенської, Степанківської, Канівської, Бобрицької, Катеринопільської громад.
3. Вистави лялькового театру
Вистави Черкаського лялькового театру вже відвідали 2000 дітей із 25 населених пунктів При цьому батькам не довелося везти малят до Черкас та платити кошти за квитки. Театр безкоштовно приїздив у сільські будинки культури.
"Цей проєкт ми реалізували спільно з Фонд "МХП-Громаді", взявши на себе витратну частину. Місцева влада в ОТГ організовувала трансфери із навколишніх сіл, аби якомога більше маленьких глядачів отримали позитивні емоції від спілкування з казковими героями. Зали були переповнені, переважно дітками ВПО та пайовиків «Урожаю». Цьогорічні канікули – особливі. Але в наших силах не позбавити дітей літніх радощів. Саме тому й ініціював ряд дитячих проектів. Я дуже хочу, щоб у дітей війна не залишила шраму на серці, як залишає у всіх нас, дорослих", - розповідає депутат Черкаської обласної ради Олександр Воскобойнік.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter