На Черкащині підприємці не охоче беруть на роботу працівників з інвалідністю
Реклама
Майже 600 людей з особливими потребами звернулися у службу зайнятості в Черкасах цьогоріч, аби знайти роботу.
Працевлаштувались 90, а це лише 16 відсотків охочих. Про це повідомляє ЧСН.
Для підвищення конкурентноспроможності на ринку праці та при відсутності потрібної роботи, людей з інвалідністю направляють на навчання чи перекваліфікацію.
У службі зайнятості визнають – незважаючи на законодавство України, яке зобов’язує роботодавців виконувати 4-х відсоткову квоту з влаштування людей з інвалідністю на роботу, підприємці роблять це неохоче.
У той час, коли фахівці служб зайнятості шукають шляхи вирішення проблеми працевлаштування людей з обмеженими можливостями, податкове законодавство України стимулює людей з інвалідністю відкривати власну справу.
У перевагах ведення приватного бізнесу на власному досвіді переконалася Інесса. Вона дружина підприємця з інвалідністю. Розповідає: народилася і прожила все життя в Донецьку, але з початком бойових дій разом із сім’єю переїхала до Черкас. Аби прогодувати родину, активно шукала бодай якусь роботу. Проте, її спроби були марними. Тож, вирішили з чоловіком відкрити власну справу – шиють ексклюзивну білизну для жінок.
Жінка каже: працюють вони недовго, але вже мають своїх клієнтів і бачать перспективи розвитку свого бізнесу. І радять людям, що потрапили у складну життєву ситуацію, не опускати руки адже якщо є бажання працювати, робота знайдеться.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter