На Черкащині шахраї вишукують своїх жертв за оголошеннями в інтернеті
Реклама
Сьогодні злочинці йдуть в ногу з новітніми технологіями.
Останнім часом до поліції все частіше надходять повідомлення від громадян про заволодіння зловмисниками їхніми грошима шахрайським шляхом. Якщо раніше це робили, в основному, під приводом зняття порчі, ворожіння та зцілення, то сьогодні злочинці використовують мережу. Про це повідомляє Сектор комунікації в Черкаській області.
За дошок оголошень люди розміщують інформацію про продаж речей та вказують номер свого банківського рахунку, куди потрібно переказувати гроші. Їм телефонують шахраї та висловлюють бажання придбати речі і перерахувати гроші.
Керуючись телефонними вказівками зловмисників, продавці повідомляють секретне питання (найчастіше це дівоче прізвище матері), пін-коди, які приходять на мобільний телефон, та інші данні. Так шахраї знімають усі гроші потерпілих.
Тож правоохоронці застерігають громадян, що при здійсненні грошових операцій, особливо коли це стосується купівлі-продажу товарів через мережу Інтернет, необхідно бути максимально обачними. В жодному разі нікому не повідомляти інформацію про платіжну картку або картковий рахунок, наприклад ПІН-код, паролі доступу до рахунків, термін дії платіжної картки, кредитні ліміти, персональні дані тощо.
Для оплати товарів (послуг) через мережу Інтернет краще використовувати окремі платіжні картки з граничним лімітом, які передбачені тільки для цього та не дає змоги здійснювати з її використанням операції в торговельній мережі та зняття готівки.
"Використовуйте сайти тільки відомих і перевірених Інтернет-магазинів. Якщо виникли сумніви, краще відмовитесь від пропозиції і пошукати інший варіант, ніж стати жертвою шахраїв. Якщо все ж таки ви стали жертво, то негайно звертайтеся за допомогою в найближчі відділення поліції або телефонуйте за номером «102»", - попереджають правоохоронці.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter