На Черкащині ветерани та близькі родичі полеглих військових можуть безкоштовно отримати ліки: що для цього потрібно
Реклама
Отримати можна ліки, імунобіологічні препарати та вироби медичного призначення за рецептами лікарів.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Черкаського обласного ТЦК.
Отримати ліки можуть такі категорії:
- учасники бойових дій;
- особи з інвалідністю внаслідок війни та прирівняні до них особи;
- учасники війни;
- сім’ї загиблих (померлих) ветеранів війни, захисників і захисниць України;
- особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.
Ліки видають лише для амбулаторного лікування, за рецептами, виписаними лікарями лікувально-профілактичних закладів за місцем проживання цих осіб. Особи, які обслуговуються у відомчих лікувально-профілактичних закладах і мають право безоплатно або за пільгою отримати ліки, отримують їх в аптеках, закріплених за цими закладами.
Щоб отримати ліки, треба:
- мати при собі документ що підтверджує належність до пільгової категорії;
- звернутися до лікаря за місцем проживання (сімейного лікаря) за рецептом електронним або письмовим (на письмовому обов’язково підпис і печатка лікаря);
- попросити лікаря вказати у рецепті міжнародні непатентовані назви ліків (для перевірки наявності лікарських засобів у Переліку ліків, наведеному в додатку до Постанови 333, а також, щоб у випадку відсутності препарата в обраній аптеці, провізор міг замінити на аналогічний препарат іншого виробника);
- уточнити у лікаря адресу аптеки, де можна отримати ліки безоплатно;
- звернутися до аптеки, закріпленої за відповідним медичним закладом, лікар якого надав рецепт, за місцем проживання особи, пред’явити документ що надає право на отримання такої пільги (посвідчення УБД тощо) та рецепт лікаря.
Якщо у видачі рецепта чи відпуску ліків відмовили, необхідно звернутися із письмовою скаргою на ім’я головного лікаря, керівника аптеки і також до управління охорони здоров'я та органу місцевого самоврядування, до відання якого належить аптека або лікарня.
Якщо ветеран війни змушений купувати ліки власним коштом через нагальну потребу, слід письмово звертатися до лікарні, місцевих органів влади і органів місцевого самоврядування з вимогою компенсувати витрати. Відмова у компенсації вартості ліків оскаржується в суді.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter