На Черкащині впроваджують швидкі тести на ВІЛ
Реклама
У Черкаській області відтепер будуть у доступі швидкі тести на ВІЛ-інфекцію.
Це підтверджує відповідний наказ управління охорони здоров’я Черкаської обласної адміністрації. Відтак, впроваджують дослідження швидкими тестами в медичних установах області первинного рівня: амбулаторії сільської медицини, ФАПи, центри ПМСД.
Про це інформують у прес-службі ЧБО ЛЖВ "Від серця до серця".
Все – у межах втілення на Черкащині проекту "Реформа ВІЛ-послуг у дії", що реалізують за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), з метою забезпечення сталості та інтеграції медичних послуг у сфері надання медичної допомоги ВІЛ-інфікованим та хворим на ВІЛ-інфекцію/СНІД в області,
Швидкі тести для діагностики ВІЛ-інфекції – це діагностичні набори, що прості у використанні. Вони дозволяють отримати результат дослідження протягом декількох хвилин та є альтернативою класичним діагностичним тест-системам. Швидкі тести не потребують застосування дорогого устаткування і висококваліфікованого персоналу.
"Впровадження швидких тестів на Черкащині, зокрема їх широке використання у первинній медичній ланці, дуже важливе. Для їх застосування потребується мінімум навчання, і лікар може робити їх відразу на місці. Це спрощення встановлення діагнозу", – розповідає заступник головного лікаря КЗ "Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом" Ірина Білоус.
Раніше швидкими тестами на визначення ВІЛ-інфекції користувалися лише у відповідних кабінетах «Довіри» при центральних районних лікарнях області, а також в усіх пологових відділеннях області, коли статус жінки-породіллі був невідомий. Ці тести також отримували усі обласні медичні заклади як гуманітарну допомогу. Віднині ж цей наказ обласного управління охорони здоров’я розширює таку послугу на первинну ланку, що є наближенням до сільського споживача.
Фахівець благодійної організації «Від серця до серця» Олексій Сорокін зауважує, що втілення цього наказу у життя є ще одним успішним кроком у реалізації проекту "Реформа ВІЛ-послуг" на Черкащині. Адже віднині людина, що живе віддалено від районного чи обласного центру зможе дізнатися про свій статус, наприклад, у свого сімейного лікаря.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter