На Черкащині заявили, що епіцентром торгівлі людьми сьогодні є Росія
Реклама
Черкаська благодійна організація ЛЖВ «Від серця до серця» ініціювала обговорення, як покращити допомогу жертвам торгівлі людьми.
Про це повідомляє прес-клуб "Реформ".
- Цього року ми розпочали реалізовувати проект тривалістю у півтора роки, мета якого - активізувати всі дотичні до проблеми державні структури на місцях, навчивши їх і надавши їм дієві інструменти для ефективного виявлення і допомоги жертвам торгівлі людьми, - констатувала керівник ЧБО ЛЖВ «Від серця до серця» Наталя Несват. – І, коли нам сьогодні кажуть «Та кому тут допомагати? У нас жертв торгівлі людьми немає!», хочу зазначити, що, коли ми свого часу починали працювати із безпритульними, нам казали те ж саме – «У нас їх немає, за статистикою – нуль». Сьогодні ж ми надаємо послуги понад 300 - х особам, які з тих чи інших причин не мають постійного місці проживання.
На круглий стіл було запрошено представника громадського Руху "Віра, Надія, Любов" (м. Одеса), позитивний досвід якого може бути впроваджено на Черкащині.
За словами юриста, фахівця з протидії торгівлі людьми Одеського обласного громадського руху «Віра. Надія. Любов» Ольги Костюк, сьогодні найчастіше людей з України «продають» саме до Росії.
- До 2006 року це була Туреччина, до якої транспортували наших жінок для роботи у борделях. За статистикою минулого року, країною, до якої найчастіше продають людей, стала Росія, - констатувала Ольга Костюк. – За нею вже слідують Туреччина і Польща. Сьогодні допомогою постраждалим від торгівлі людьми в Україні займаються переважно громадські організації – без фінансової підтримки держави. Відповідно, у когось для цього є юрист, у когось - психолог, але все це – на власному ентузіазмі. Відтак, підтримку громадським активістам надають міжнародні організації – аби вони й далі могли надавати допомогу.
За словами Ольги Костюк, за час своєї роботи, їй довелось стикатись із понад 1500 потерпілих від торгівлі людьми – переважно, це були представники Східної України.
Як зазначила начальник управління з питань праці та соціальних виплат департаменту соціального захисту населення Черкаської ОДА Світлана Мізенова, сьогодні офіційної статистики щодо торгівлі людьми в регіоні дійсно немає – і з такими проблемами поки що не доводилося мати справу. Проте, потерпілим тут також готові допомогти – з цього приводу Черкащини можуть звертатись як до організації «Від серця до серця», так і до департаменту соціального захисту.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter