На Черкащині зберігся унікальний будинок, який спроектував відомий київський архітектор (ФОТО, ВІДЕО)
Реклама
Єдиний дерев’яний будинок архітектора Владислава Городецького зберігся у Мошнах.
Про це повідомляє видання "Gazeta.ua."
Дім Городецького зведений у давньоруському стилі обов'язковим елементом яого є прикраси у формі стріл. Під час будівництва використовували сосну. У спеку зі стін досі виділяється смола.
"Нашу лікарню відкрили до річниці весілля місцевих поміщиків. Якщо зібрати всі витрати на неї, то за них можна було купити 2800 корів", - каже краєзнавець Микола Якименко. Будинок входив до комплексу місцевої лікарні, проте зараз в аварійному стані.
Комплекс лікарні містив поліклініку, дім для лікаря та пральню. Безпосередньо в лікарні була операційна, чотири палати на 10 ліжок, кабінет лікаря, ванна, туалет і кухня. Працював один лікар, два фельдшери та стільки ж повитух.
З того лишилися тільки дім лікаря та частина приміщення лікарні. Пральню розібрали, бо почала розвалюватись від вологи. На її місці звели двоповерховий цегляний корпус нинішнього медзакладу.
Також краєзнавець зазначає, що Городецький дружив із Миколою та Катериною Балашовими, приїздив до них на полювання. Катерина 1884 року успадкувала маєтності при містечках Мошни і Городище від дядька. Захотіла збудувати тут лікарню і школу для шляхетних дівчат. 1890-го замовила Городецькому проект лікарні. Того ж року почали заготівлю матеріалу. Архітектор був присутній на будівництві. Відкрили лікарню, яка обійшлася у 14 тис. рублів, 9 листопада 1894 року.
Спочатку в будинку жив лікар зі слугами. На стиках кількох кімнат стояли грубки. Пізніше дім розділили на 4 квартири. Провели водяне опалення, світло, зробили каналізацію. Тепер тут мешкають дві колишні медсестри. Одна на пенсії за вислугою, а друга - у декретній відпустці.
До будинку приїздять групи туристів. Місцеві краєзнавці проводять екскурсії. Жителі дому із туристами майже не спілкуються.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter