На одного ВІЛ-позитивну людину в бюджеті передбачено лише 1277 грн на рік
Реклама
Наскільки ефективно в Черкасах та області протидіють ВІЛ, розповідали сьогодні під час прес-конференції у прес-центрі «МедіаМайдану».
Моніторинг, який провели працівники ГО «Інститут розвитку суспільних інновацій», охопив 8 областей, де ситуація складна, тобто кількість заражених ВІЛ збільшується. Проте, за даними «Інститут розвитку суспільних інновацій», на охорону здоров’я з бюджету Черкаської області виділено 18,6 %, коли у Чернігівській області виділяють 19,3 %, Харківська область витратила на охорону здоров’я 33,6 % бюджету.
? На здоров’я одного мешканця у Черкаській області держава виділяє 441 грн.. На цю суму людина має рік купляти медикаменти, за потреби лежати у лікарні, ? зазначила Таісія Плахута, координатор проекту «Інститут розвитку суспільних інновацій в Черкаській області».
Ситуація з лікуванням та обслуговуванням ВІЛ-позитивних людей ще гірша. За словами Тамари Боросивої, керівника проектів «Черкаської обласної організації ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД», в Черкаській області нараховується більше 5 тис. ВІЛ-інфікованих. У бюджеті обласного сервісного центру, що спеціалізуються на обслуговуванні ВІЛ-позитивних людей, передбачено 1 277 грн. на одну людину, тоді як у Запоріжжі на кожного пацієнта розраховано 3 234 грн. Найменший показник виявлено на Дніпропетровщині – 393 грн..
? Кожна ВІЛ-позитивна людина має безперервно приймати терапію. У такому разі пацієнтові нічого не загрожує і він не є розповсюджувачем інфекції, адже рівень його інфекції наближується до нуля, ? наголосила Тамара Борисова. ? Якщо ми хочемо здорове суспільство, то постійно має бути терапія і реагенти. А реагентів для підтвердження ВІЛ-статусу не має. І цих 1 277 грн. не вистачає навіть на тримісячну терапію.
Проблема у тому, що самостійно купити ліки людина не може. За законодавством держава централізовано закупляє препарати та реагенти. А якщо виділених коштів не вистачає, то з місцевих бюджетів додаткових коштів брати не можна. Фахівці СНІД-центрів вже звикли «викручуватися» і знаходити способи як закупити ліки та реагенти, що так необхідні людям. За словами Тамари Борисової, місцеві бюджети мають змогу закупати необхідні препарати.
Таісія Плахута дослідила, що більше 80% коштів центри СНІДу витрачають на оплату комунальних послуг, заробітні плати працівникам та інші адміністративні потреби. Зокрема у Черкаському ЦССМ запевняють, що за рік до них звертаються близько 99 484 клієнтів. Це означає, що третина черкащан користувалися послугами центру.
? На мої інформаційні запити відповіді не було. Соціальні служби не дають чітких відповідей, а результати далекі від реальності. Тому будемо звертатися до прокуратури, бо це не діло, ? заявила Таісія Плахута.
На прес-конференцію був запрошений і заступник голови ОДА Віталій Коваль, але за словами Таісії Плахути, він відмовився від участі.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter