Реклама
Реклама
08.07.15 10:57

"Наркомани і пияки не потрібні в Збройних силах", – військовий комісар про мобілізацію


Реклама
 
У шосту хвилю мобілізації у Черкаській області призвуть понад дві тисячі черкащан. Тепер медики ретельніше перевірятимуть здоров’я військовозобов’язаних, а в обласному військкоматі пильнуватимуть, щоб до лав Збройних сил не потрапили «асоціальні елементи»?.
 
Про особливості шостої хвилі мобілізації на Черкащині в інтерв’ю Радіо Свобода розповів обласний військовий комісар Євген Курбет.
 
– Як приклад помилок перших трьох черг – це велика кількість добровольців, але не передбачений для всіх медичний огляд. Тому були помилки в призові «за станом здоров’я». Зараз це питання на більш жорсткому контролі. Додаткового обстеження потребують військовозобов’язані, які старші 40 років, і відбувається обов’язкове медичне обстеження усіх військовозобов’язаних, яких призивають до Збройних сил.
 
– ЗМІ неодноразово повідомляли, що під час п’ятої хвилі мобілізації в різних областях мобілізували усіх без розбору: і хворих, і немічних, і наркоманів, і пияків. Припускають, що це повториться і під час шостої хвилі. Чи справді такі випадки мають місце?
 
– Ні, це неправда. Всі військовозобов’язані, яких призивають до лав Збройних сил, – це придатні за станом здоров’я, які мають відповідний рівень освіти, які мають відповідну військово-облікову спеціальність, а також мотивацію до проходження військової служби щодо захисту нашої держави. Всіх військовозобов’язаних оглядають досвідчені лікарі-спеціалісти. Їх семеро. Комісію створюють розпорядженням голів районних державних адміністрацій. Це лікарі, які мають досвід військово-лікарської експертизи. Тому можливі одиночні помилки, або ж такі випадки, коли людина сама приховує, що має обмеження за станом здоров’я. Тоді дійсно може бути помилка в призові. Але таких масово немає.
 
– Тобто закиди, що асоціальних елементів призивають, аби виконати план мобілізації, необґрунтовані?
 
– Я вам хочу сказати відверто: наркомани і пияки не потрібні в Збройних силах. Тому що там людина виконує дуже важливі завдання. В її руках перебуває вогнепальна зброя, боєприпаси, техніка та озброєння. Якщо призвати людину, яка не контролює себе, має певні відхилення, зокрема, психічні, ця людина не зможе виконувати завдання, а принесе лише більше шкоди. Краще буде не укомплектована посада, ніж укомплектована таким військовослужбовцем.
 
Самі військовослужбовці з передової, якщо такі люди туди потрапляють, намагаються їх ізолювати, відправити зі свого розташування. Тому що це загроза для життя і здоров’я інших військовослужбовців. Це нам категорично заборонено і цьому приділяють особливу, дуже жорстку увагу.
 
– Скільки військовозобов’язаних ухилилося від мобілізації на Черкащині?
 
– Багато. Понад вісім тисяч людей не з’явилися до військових комісаріатів для проходження медичної комісії. Тому всі вони передані в розшук до органів внутрішніх справ, які організовують їхній розшук та доставку до військових комісаріатів.
 
– Яким чином відбирають чоловіків, яких мобілізують?
 
– Якщо людина не служила в армії, це не означає, що людина не військовозобов’язана. Громадян поділяють на допризовників, призовників, військовослужбовців і військовозобов’язаних. Якщо людина проходила службу в армії, але отримала військово-облікову спеціальність під час цивільного життя – навчалася чи працювала, відповідно до законодавства, вона перебуває на військовому обліку. Вік збільшено до 60 років. Якщо раніше, залежно від військового звання, від 40 до 55 років, то зараз усі до 60 років перебувають на військовому обліку.
 
Якщо людина не має військової підготовки, то її не призивають безпосередньо до військової частини, яка виконує завдання в зоні АТО. Це одна з помилок попередніх призовів, яку врахували. Всіх призивають до відповідних навчальних підрозділів або навчальних центрів, де відбувається їхня підготовка за певними напрямками і у відповідний термін – мінімум 50-55 діб. А потім призиваються до війська для виконання завдань. Тому всі будуть навчені, всі будуть підготовлені. Захист Батьківщини – це обов’язок кожного громадянина.
 
Можу навести приклад нашого батальйону (14-й батальйон територіальної оборони «Черкаси» – ред.), де були і музиканти, і вчителі, які добросовісно виконували обов’язки. Вони звільнилися з військової служби – саме п’ята черга мобілізації була для того, щоб цих людей замінити. Зараз вони отримують посвідчення учасників бойових дій і повертаються до своїх театрів, навчальних закладів.
Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter

Останні новини

24 листопада 2024
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
18:33
Як вимикатимуть світло на Черкащині 25 листопада
14:48
У Черкасах перевірили роботу розважальних закладів
12:31
Черкащанин тікав крізь засніжені гори до Румунії
10:33
На Черкащині захисники неба знищили два "шахеди"
08:34
Загинув на місці: у Черкасах водій наїхав на пішохода
23 листопада 2024
18:59
Як вимикатимуть світло на Черкащині 24 листопада
16:21
У Черкасах насмерть збили жінку
13:22
Військовий із Черкас перебуває у Пентагоні
12:36
Черкаська громада попрощалася з двома мужніми воїнами
11:32
Скільки зараз коштують квартири у Черкасах
09:20
У Черкасах в останній шлях провели маму загиблого військового
22 листопада 2024
20:03
Рушники черкаської майстрині представили у Марокко (ФОТО)
19:00
Храму на Уманщині передали рукописну ікону 19 століття
18:18
На Черкащині знищили 7 безпілотників: є пошкодження
18:00
Стало відомо графік відключення світла на Черкащині на 23 листопада
17:04
Британія визнала корупціонером власника черкаського "Азоту" Фірташа та запровадила проти нього санкції
16:18
На Уманщині внаслідок автотрощі загинули дві людини, ще одна - постраждала
16:09
Черкащан запрошують написати повідомлення для капсули часу
15:46
У Черкасах сталася аварія
15:29
Житель Уманщини, який ухилявся від сплати аліментів, отримав новий вирок
14:14
У Черкасах у Свято-Михайлівському соборі встановили військових частин гарнізону
13:39
Правоохоронці з'ясовують обставини розстрілу собак на Черкащині