"Наш край": "На тлі загрози нової хвилі пандемії підтримка медиків – це питання нацбезпеки"
Реклама
На тлі загрози нової хвилі пандемії вже за кілька тижнів Міністерство охорони здоров’я й уряд мають всіляко підтримувати інфекційні лікарні й медичних працівників, а не створювати перешкоди в їх роботі.
Таку думку висловив народний депутат, співголова політичної партії «Наш край» Сергій Шахов.
«На тлі наступної хвилі коронавірусу і нового штаму «Дельта» відділення ризикують залишитися без медичного персоналу», - прокоментував ситуацію Сергій Шахов.
За його словами, наразі інфекційним лікарням продовжують затримувати «ковідні виплати», призначені для лікування хворих на коронавірус. Затримують і оплату медичним працівникам. Інфекціоністи з різних областей України повідомляють, що лікарні не отримали «ковідні пакети» за травень та за червень.
Нардеп повідомив, що 30 медиків з двох відділень Волинської обласної інфекційної лікарні звільнять через брак коштів. А у Миколаєві взагалі влаштували поліцейський терор головному лікареві обласної інфекційної лікарні, Світлані Федоровій.
«Обшуки в її кабінеті тривали 18 годин. У весь цей час лікар не могла працювати, їй не дозволили навіть провести обхід в реанімації. Обурює, що звинувачення, через які, власне, влаштували обшук стосуються нарахування ковідних надбавок працівникам лікарні: лікарям та технічному персоналу», — заявив Сергій Шахов.
«Наш край» вимагає від міністра внутрішніх справ втрутитися у ситуацію навколо Миколаївської інфекційної лікарні та припинити тероризувати одного із найкращих інфекціоністів країни. А міністру охорони здоров’я слід сконцентрувати зусилля на збереженні кадрового потенціалу вітчизняної медицини. Підтримка українських медиків – це питання національної безпеки.
Нагадаємо, що станом на початок серпня, в Україні повністю вакциновано 2,4 млн громадян або лише 5,7% від усього населення країни. Цей показник майже в 3 рази нижчий, ніж у середньому у світі – 15,3%.
Для порівняння: станом на 5 серпня 2021 року в Угорщині повністю вакциновано 56,7% населення, Німеччині – 53,7%, Чехії – 47,2%, Польщі – 46,9%, Туреччині – 33,5%, Росії – 18,5%, Молдові – 13,1%, Білорусі – 9,1%.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter