"Наш край" наполягає на підвищені зарплат українським вчителям принаймні вдвічі
Реклама
Зарплата вчителя в Україні має бути вдвічі вищою, щоб відповідати рівню сусідніх країн.
Таку думку висловив народний депутат України, співголова партії «Наш край» Сергій Шахов.
"Вочевидь у міністра освіти погано з математикою. Уряд посилається на дані Державної служби статистики, мовляв, в червні 2021 року середня заробітна плата в галузі освіти склала 14 158 грн на місяць, що на 31% більше, ніж торік. Утім, на практиці на руки освітяни в середньому отримують 7-8 тис. грн. А молоді педагоги ще менше. Це точно не ті зарплати, які можна назвати «достатньо високими», їх необхідно суттєво збільшувати, щонайменше удвічі", – заявив Шахов.
Суттєві розбіжності між статистикою і реальним життям нардеп пояснив «заздалегідь маніпулятивним підходом» до обрахунків.
"Показник середньої зарплати, про який звітує Держстат включає податки в розмірі 19,5%. Тобто на руки освітяни отримують на 19,5% менше, ніж показує статистика. Окрім того, саме поняття середньої зарплати не відображає реального стану доходів у галузі. Коректніше було б вираховувати медіанну зарплату, як це роблять в європейських країнах. На практиці вона на 20-30% нижче від середньої. Тож в середньому вчителі на руки отримують менше 8 тисяч грн на місяць, а не 14 – як розповідає уряд», - пояснив співголова "Нашого краю".
Власне слова обранця підтверджує і сайт Державного центру зайнятості. Там розміщено понад 1500 вакансій у сфері дошкільної, початкової та середньої освіти. І середній показник зарплати серед освітянських вакансій – 6 900 гривень. Це на півтори тисячі менше, ніж середній показник за всіма вакансіями.
"За інформацією Міністерства освіти, підвищення зарплат освітянам проведуть у грудні – воно становитиме 9%. Враховуючи, що інфляція цього року уже перевищила 10%, то реально цього «покращення» вчителі не відчують. Владі необхідно переглянути свою політику у галузі освіти, зокрема і підходи до реформи цієї чутливої сфери, адже тотальне падіння рівня знань вочевидь говорить про помилковість підходів. Риба гниє з голови, а проблеми освітньої галузі починаються в кабінеті міністра освіти", – резюмував Шахов.
"Наш край" наполягає на необхідності підвищення рівня доходів освітян. Український вчитель достойний того, щоб отримувати на руки (після стягнення всіх податків) не менше, ніж отримує його польський колега, а це 600 євро (18 670 грн). Також уряду у статистичних розрахунках варто взяти за основу європейський досвід і вираховувати не середню, а медіанну зарплату, які більше відповідає реаліям життя.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter