"Наш край": уряд має переглянути домовленості з МВФ, щоб зупинити подорожчання комуналки
Реклама
Меморандум з МВФ передбачає, що держава припинить регулювати ціни на газ, тож наступного року слід очікувати чергової хвилі зростання тарифів на опалення.
Про це заявив співголова партії «Наш край», перший заступник міністра з питань ЖКГ (2008-2010 роки) Олександр Мазурчак.
«Вже з травня наступного року «Укргазвидобування» повинно продавати через біржу 50% добутого у країні ресурсу за ринковими цінами. А з 2024-го – весь добутий нами газ має проходити через біржу, куди є доступ всіх гравців без виключення. В результаті, якщо ціни залишаться на сьогоднішньому рівні, наші бюджетні структури будуть неконкурентні. Так що вірогідність росту тарифів для підприємств ТКЕ і населення дуже висока», - наголосив Олександр Мазурчак.
В меморандумі МВФ, каже співголова партії, є ще один пункт, який також може негативно вплинути на формування ціни. «З травня 2022-го року ціни на гарячу воду, газ і тепло відображають всі витрати компанії, включаючи капіталовкладення. Це скільки? Які саме капіталовкладення? Такий пункт дозволяє сформувати будь-які ціни», - додає Олександр Мазурчак.
При цьому він нагадав і про дуже складну ситуацію із запасами вугілля, що загрожує відключеннями тепла і світла.
«Сьогодні запаси вугілля в два рази нижче гарантованих і в три рази менші, ніж було на цю дату минулого року. Влада підключила атомну енергетику, але це не вихід. Існують пікові години зранку та вечорі. А атомні станції не можна регулювати – протягом дня скидати і підіймати напругу. Тож запаси газу стрімко падають. Ми вже використовуємо газ, який закачували у 2020-му році. Імпорт міг би трохи врятувати ситуацію, але ціни в Європі настільки виросли, що такої можливості у нас немає. Є ще гідроелектростанції, але сьогодні рівень води сильно впав і вони не можуть давати більше потужності», - пояснив співголова партії.
За його словами, ситуація потребує негайного вирішення. Перш за все, уряд має терміново розробити і презентувати програму енергетичного забезпечення населення.
«Партія «Наш край» вимагає переглянути укладені договори з МВФ. Сьогоднішні тарифи і так непідйомні для населення. Більше люди платити не в змозі! Також наша партія наполягає на тому, що держава має розробляти власні запаси енергоресурсів, якими можна забезпечити все населення. Ми маємо рухатися в напрямку енергетичної незалежності», - наголосив Олександр Мазурчак.
Нагадаємо, народні депутати України від політичної партії «Наш край» підготували законопроєкт, згідно з яким теплопостачанням, в першу чергу, мають забезпечуватися соціальні об’єкти.
Відповідно до документу, у разі запровадження обмежень, постачання теплової енергії в першу чергу йде на потреби установ охорони здоров’я, освіти, дошкільних закладів, об’єктів житлово-комунального господарства та населення.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter