"Наш край" закликав уряд зупинити інфляцію довгостроковою економічною стратегією
Реклама
За рік традиційний новорічний салат «Олів’є» подорожчав аж на 24,6%, тож для зниження інфляції уряд має серйозно взятися за розробку і впровадження довгострокової економічної стратегії.
Про це заявив співголова партії «Наш край», народний депутат Сергій Шахов.
«Ціни в Україні продовжують стрімко зростати. Вже сьогодні пересічні українці витрачають 70% доходу просто щоб вижити. Середній щомісячний заробіток українця становить приблизно 10 тис. грн. Половину люди витрачають на їжу, і ще понад 2 тис. – на комуналку. Тобто 70% свого доходу пересічний громадянин віддає за базові потреби – на продукти та світло і тепло в оселі», - заявив Сергій Шахов.
За інформацією Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», у середньому по Україні вартість новорічного столу-2022 для української сім'ї з 4 осіб складе 1845 грн. Стіл з делікатесами обійдеться в 2325 грн: доведеться додатково заплатити близько 480 грн. Так, баночка червоної ікри (120 г) буде коштувати 260 грн, а 200 г червоної риби – 220 грн.
Найбільше ціни кусаються у столиці: вартість бюджетного новорічного столу в Києві складе 2124 грн. Стіл з делікатесами обійдеться киянам у 2674 грн.
На 10-26% зросли і витрати на м'ясні продукти. Півкіло нарізки з сирокопченої ковбаси «Салямі» коштуватиме 98,50 грн (+10,1% проти цін 2020 року), підчеревини копченої – 110 грн (+10%), биток зі свинини свіжий – 115,0 грн (+4,5%). М’ясо птиці станом на кінець 2021 року найдешевше поміж інших видів м'яса – 120 грн за один кілограм. Загалом, вартість 2,5 кг м'ясних продуктів на новорічному столі становитиме 443,50 грн.
За офіційними даними, загальна інфляція в країні порівняно з минулим роком сягає понад 10%. І ціни продовжують зростати.
«Єдиний спосіб подолання бідності – розбудова конкурентної економіки, стимуляція розвитку національного виробництва і власного видобування енергоресурсів, яке б могло забезпечити потреби всіх українців. Україні потрібна довгострокова економічна стратегія, яка б захищала малий та середній бізнес та сприяла б його розвитку. Наприклад, зниження вартості кредитів дало б змогу підприємствам розширювати виробництво та діапазон цін. Також Україна має йти шляхом подолання корупції та виведення економіки з тіні за рахунок заниження тиску на бізнес», - вважає співголова партії.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter