Навчання у Черкаському вищому професійному училищі будівельних технологій – запорука успішного працевлаштування*
Реклама
«А ми також цьому навчимося», - чи то питання. чи ствердження почулося від юнака, який разом з своїми однокласниками прийшов на «День відкритих дверей» Черкаського вищого професійного училища будівельних технологій.
«Звичайно зможете, і будете це виконувати»,- упевнено, з доброзичливою усмішкою на обличчі відповіла майстер виробничого навчання.
Що ж так зацікавило присутніх на заході дітей?Чим переймаються ще сьогоднішні учні, перед якими уже завтра відкриється різноманітний спектр професій, а вибрати слід одну і здійснити цей відповідальний крок треба свідомо, враховуючи свої нахили та особисті здібності. Тому майстер-клас з професії«Штукатур; лицювальник-плиточник; маляр» викликав неабияку цікавість. Саме під час проведення майстер-класу присутніознайомилися з історією виникнення професії, яка за даними археологічних досліджень виниклаще п’ять тисяч років тому і в перекладі з італійської мови означала «оздоблення, опорядження».
Навчаючись за вищеозначеною професією учні освоюють кваліфікацію виконання штукатурних, малярних робіт та лицювальника-плиточника.. Штукатур, маляр – почесні професій на будівництві. Саме завдячуючи їхньому умінню будівельні об’єкти набувають привабливого, естетичного вигляду, підвищується їх міцність.
Сьогодні штукатур. маляр працює різними високотехнологічними сумішами і фарбами. І знання цих матеріалів, вміння застосовувати їх на практиціпри оздоблені поверхонь можна отримати саме в Черкаському вищому професійному училищі будівельних технологій, де для навчальних потреб використовуються сучасні будівельні матеріали фірм-виробників, з якими впродовж 5 років успішно співпрацює навчальний заклад. Серед соціальних партнерів торгові марки «ТРІОРА», «ЗЕБРА», «СІНІАТ», «БудМайстер».
Ази та тонкощі виконання робіт з професії «Маляр» учні відпрацьовують в «Майстерні малярних робіт», яка оздоблена куточками виставкових зразків новітніх будівельних матеріалів ТМ «Тріора», ТМ «Барва», ТОВ «ЗІП», ТМ «Смайл» з роз’ясненнями технології їх застосування; зразками виробів зовнішнього та внутрішнього пофарбування, оклеювання стін шпалерами, декоративної шпаклівки.
Висококваліфікований штукатур чи маляр за своїм рівнем майстерності наближається до художника, арезультати роботи є їхньою візитною карткою. Саме люди цих професійвтілюють в життя ідеї дизайнера інтер’єру.
Присутні на «Дні відкритих дверей»затамувавши подих спостерігали за умілими рухами майстра при нанесенні об’ємної та декоративної штукатурок, від яких на поверхні появлялася та чи інша фактура: «дощ», «пробка», «вихор», «дерево в розрізі», «венеціанка», «баранець», «мозаїка», завдячуючи сучасним будівельним сумішам і новітнім технологіям їх використання. Та найбільше захоплення отримала технологія нанесення фактурної штукатурки на трафарет з використанням простих підручних засобів.
Співпрацюючи з соціальними партнерами училище організовує семінари-практикуми за участю їхніх представників для проведення семінарських, практичних занять та майстер-класів для викладачів спеціальних дисциплін, майстрів виробничого навчання професійно-технічних навчальних закладів будівельного напряму області та представників будівельних організацій міста на теми: «Використання матеріалів ТМ «Тріора» при декоративному опорядженні інтер’єру», «Використання матеріалів ТМ «Смайл» з ефектом енергозбереження», «Використання матеріалів ТМ «Барва» при тонуванні акрилових та воднодисперсійних фарб, шпаклівок, штукатурок».
Професія «маляр, штукатур» - це постійний пошук та нескінченна творчість.
До комплексу професій оздоблювальних робіт відноситься і професія лицювальника – плиточника.
Ця професія має цікаву історію.
У стародавньому Єгипті дотепер збереглися сліди облицювання приміщень піраміди фараона Хеопса глазурованими плитками з орнаментальним візерунком, що була збудована близько 2600 років до нашої ери, а архітектурні пам'ятники античної Греції і Рима, держав Сходу і сьогодні яскравіють чудовою обробкою, створеною ремісниками -плиточниками.
Здобуваючи цю професію, учні училища у «Майстерні лицювальних та плиткових робіт» засвоюють різні механізми кладки, вивчають види та основні властивості матеріалів, які застосовуються, способи та технології приготування розчинів, розбивки, провішування, промаячування горизонтальної, вертикальної і криволінійної поверхонь, і як результат - норми і правила проведення та приймання оздоблювальних робіт
Будівельні професії завжди були, є і будуть перспективними, конкурентноспроможними на ринку праці, - переконані педагогічні працівники училища, які головним результатом своєї діяльності вважають затребуваність випускників, які разом з дипломом кваліфікованого випускника отримують сертифікати фірм-соціальних партнерів закладу, що в свою чергу надає додаткові компетентності для успішного працевлаштування.
Виробничу практику учні училища проходять у трудових колективах ПП «Надія», ТОВ «Черкасиміськбуд», ПП СК «Мегастрой», ПТ «Універсал».
Праця опоряджувальників (штукатурів, лицювальників-плиточників; малярів) схожа на роботу гравера, який перетворює безбарвний шматок алмазу на абсолютно новий коштовний камінь, що виблискує усіма гранями.
Отримати цю професію та стати справжнім майстром своєї справи може кожен.
*Інформація розміщена на правах реклами
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter