23.05.16 13:50

Реклама

Найкрутіші фестивалі, які очікують цього літа на черкащан


Найкрутіші фестивалі, які очікують цього літа на черкащан

 

Якщо весна на Черкащині не надто рясніла масштабними музично-розважальними заходами, то літо обіцяє бути гарячим сезоном фестивалів. Які яскраві музичні заходи порадують черкащан та гостей області вже незабаром – дізнавався сайт vikka.ua.

У перші дні літа, з 2 по 5 червня Черкащина прийме міжнародний мотофестиваль "Тарасова Гора". Цьогоріч фестивалю виповнюється 14 років. Колони байкерів з усього світу традиційно завітають до Канева та Черкас, а основна програма фесту пройде на території табору "Придніпровський", що біля села Благодатне Золотоніського району (колишня назва – Чапаєвка). Із хедлайнерів концерту цьогоріч запалюватимуть на сцені гурти "ТНМК" та "Брутто". Ціни на вхідний (в’їзний) квиток та проживання залишаються такими ж, як і торік: чоловіки – 300 грн, дівчата – 150. Дівчатам за кермом мотоцикла в’їзд безкоштовний.

cdn.autocentre.ua

У центрі трипільської культури – селі Легедзине Тальнівського району – цьогоріч відбудеться два свята. Так, 25 червня селяни прийматимуть літнє дійство "Купайло у Легедзиному". На учасників свята чекають різноманітні танці та забави, пошуки квітки папороті, плетіння вінків, катання на човні, стрибання через вогонь, купання у річці тощо. У цей день селяни відтворять традиційні місцеві обряди, а учасники фольклорних гуртів з усієї країни стануть співтворцями свята.

А вже за місяць – 30 липня у Легедзиному влаштують всеукраїнський захід "Трипільська толока"., який щороку збирає шанувальників української культури і традицій з усієї країни. Толока – давній національний звичай, який об’єднує односельців у роботі. У Легедзиному, що на Тальнівщині, кожен охочий зможе особисто спробувати місити глину ногами, щоб побудувати справжню трипільську хату. Щороку до цього заходу долучається чимало відомих письменників, акторів, музикантів та політиків. А на завершення толоки організатори влаштовують народні гуляння із танцями та співами. Вхід на фестиваль вільний.

1-3 липня у селі Грушківка Кам’янського району відбудеться фестиваль "Холодний Яр". Участь у ньому візьмуть гурти з усієї країни, а хедлайнерами фесту стануть "Кому вниз", "Тінь сонця" та "Kozak System". Також планують виступати кобзар Тарас Силенко, барди Володимир Гонський і Сергій Шматок (Київ), поет Василь Ковтун (Київ), театр "Шарж" (Ужгород). Планує взяти участь у фестивалі і 5-й військовий оркестр штабу Військового оперативного командування "Схід". Крім того, на гостей фестивалю чекатиме літературна сцена, історичний майданчик, турнір з міні-футболу, мандрівки Холодним Яром, майстер-класи, наметове містечко та багато іншого. До речі, особливістю фесту є повна заборона на вживання алкогольних напоїв. Вхід на захід вільний.

ua.igotoworld.com

Разом з тим, 6-7 липня у різних куточках Черкащини відзначатимуть традиційне свято Івана Купала. Купальські гуляння розпочнуться надвечір 6 липня та супроводжуватимуться плетінням вінків, урочистим запалюванням вогню, пусканням вінків у воду, водінням хороводів. У Черкасах купальські обряди пройдуть у міських парках, а наймасштабніші гуляння, як і торік, плануються у Долині троянд. Вхід вільний.

Також у Долині троянд 23-24 липня вперше відбудеться всеукраїнський музично-мистецький фестиваль "ГайдаFest", який обіцяє стати справжнім сюрпризом для містян. Окрім насиченої музичної програми, на гостей фесту чекатимуть літературні читання, мистецькі майстер-класи, театральні перформанси, зліт любителів автостопу, ярмарок хенд-мейду, спортивні заходи, екскурсії тощо. Вхід на фестиваль – вільний.

Ще один мотофестиваль Черкаси зустрінуть 5-7 серпня. "Дорога на Січ" відбудеться на території козацької фортеці "Дахнівська Січ" (колишній дитячий табір "Орлятко"). У програмі організатори обіцяють різноманітні розваги – бойовий гопак, вогняне шоу, бармен-шоу, мотопробіг колоною на центральну площу та Пагорб Слави, виїзд на пляж, виступи популярних гуртів тощо. Гостей частуватимуть козацькою юшкою та кашею від "гетьмана" та іншими смаколиками. Потрапити на фестиваль чоловікам обійдеться у 200 гривень, дівчатам – 100 гривень, а дівчатам за кермом байка – в’їзд безкоштовний.

Водночас 13-14 серпня на батьківщині Шевченка – у селі Моринці Звенигородського району пройде всеукраїнський благодійний фестиваль "Ше.Fest". Цьогоріч з нагоди 25-річчя незалежності України фестиваль пройде під гаслом "Твоя незалежність". У межах фестивалю діятимуть: музична сцена, просвітницька галявина, майстер-класи, ярмарок майстрів, дитячий майданчик та ще низка мистецьких дійств. Участь у події візьмуть провідні українські музичні гурти, відомі поети, письменники, художники та інші митці, інформацію про яких буде оприлюднено незабаром. Продаж квитків на подію розпочнеться невдовзі: перших сто буде продано по 100 гривень. Безоплатним вхід буде для місцевих мешканців, безпосередніх учасників фестивальних подій та волонтерів.

Щороку на межі літа і осені на Черкащині проходить Всеукраїнське свято богатирської сили на призи пам’яті Івана Піддубного. Проведення заходу планується і цьогоріч – наприкінці серпня. Організатори планують порадувати гостей свята ярмарком виробів народних умільців декоративно-прикладного мистецтва, екскурсійною програмою, різноманітними спортивними змаганнями тощо. Кожен охочий зможе випробувати свою міць у козацьких розвагах – перетягуванні канату, киданні гирі на відстань, піднятті відер з водою на коромислі тощо. А найголовнішою родзинкою традиційно стане богатирське шоу, на якому визначатимуть найсильнішу людину свята. Вхід вільний.

Читайте нас у Telegram-каналі. Там коротко і ясно.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter
Реклама

Останні новини

26 липня 2026
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал
12:16
У багатоповерхівці в Черкасах сталася пожежа: чоловіка з опіками госпіталізували
09:36
Полеглого захисника з Черкащини посмертно відзначили трьома нагрудними знаками
25 липня 2026
18:16
Житель Черкащини намагався виїхати за підробленим документом і запропонував прикордоннику 500 євро
15:09
Понад кілограм канабісу та амфетамін: у Черкасах судитимуть трьох наркоторговців
13:46
У центрі Черкас сталася масова бійка у магазині
11:12
Почув розмову про гроші й напав: на Черкащині чоловік пограбував соцпрацівницю
09:33
Чотири ворожі дрони знешкодили в небі над Черкащиною
24 липня 2026
20:53
"Працювати нема кому": черкащанка змінила професію та стала верстатницею
19:45
На щиті до Канева повертається полеглий захисник
18:22
До кінця доби Черкащину накриють грози, град і шквали
17:20
Школярка з Черкащини у Британії створила музичний твір за мотивами картини Івана Марчука (ВІДЕО)
16:48
На Черкащині ювелірний магазин оштрафували на понад 800 тисяч гривень
16:20
Громадянка росії втратила право оренди 3 гектарів землі на Черкащині
15:47
Ще одна парафія на Черкащині перейшла до ПЦУ
15:10
Черкаські легкоатлети вибороли чотири золоті медалі на Кубку України
14:54
На Черкащині три дні шукали чоловіка: його знайшли знесиленим посеред болота
13:45
Війна забрала двох захисників: у Черкасах попрощалися із військовими
13:25
На Черкащині виявили фуру з критичним перевантаженням
12:51
На Черкащині створили понад 640 інклюзивних робочих місць
12:13
У Черкасах на АЗС водій збив жінку: потерпілу госпіталізували
11:57
Не виїхав після скасування посвідки: у Черкасах іноземця примусово повертають з України
11:07
У Черкасах ремонтують одну з вулиць: водіїв попереджають про ускладнення руху