"Незаконне втручання та порушення прав", - суд про рішення виконкому щодо "Нової якості"
Реклама
Господарський суд назвав рішення виконавчого комітету щодо розірвання договорів на управління з "Новою якістю" протиправним. Окрім того вважає розірвання договорів із “Новою якістю” «незаконним втручанням у договірні відносини, яке порушує права позивача» - управлінської компанії.
Йдеться про рішення суду у справі щодо дострокового припинення договорів з будинками за адресами: Руставі, 9, Руставі, 15 та Руставі, 21.
- Що не виконком, то чергове незаконне рішення його членів по розірванню договорів управлінської компанії із будинками. Скільки разів потрібно повторити, що виконком не є стороною договору, відповідно – не має права втручатися у ці договірні відносини!? Сподівався, що повне рішення суду у цій справі, зауваження юрдепартаменту міської ради стануть вагомим аргументом під час ухвалення цих популістських рішень. Та на жаль, - говорить адвокат управлінської компанії «Нова якість» Максим Підгорний.
У мотивувальній частині рішення у справі, де відповідачем виступає виконавчий комітет йдеться:
«Відповідач не є стороною договорів № 762, 765 та 767, не наділений ні законом, ні цими договорами правом встановлювати факти у договірних відносинах між позивачем і ОСББ «Руставі, 9», «Руставі, 15» та «Руставі, 21», тому його спірне рішення є незаконним втручанням у ці договірні відносини, яке порушує права позивача, як сторони цих договорів».
Окрім того суд акцентує на тому, що “спори які виникають при розірванні договорів, вирішуються у судовому порядку, а не шляхом визнання фактів їх розірвання органами місцевого самоврядування”. Це означає, що жоден депутат, орган місцевого самоврядування не має права брати на себе функції суду.
Нагадаємо, 7 липня Господарський суд Черкаської області скасував рішення виконавчого комітету, яким було достроково припинено договори по будинках Руставі, 9, Руставі, 15 та Руставі, 21 з “Новою якістю”.
- Як бачимо з останнього засідання виконкому, його члени продовжують незаконно розривати договори з компанією. Навіть факти про ухвалення рішення 6 особами із 500 мешканців будинку про розірвання договору з управителем їх так не обурюють, як просто згадка про «Нову якість» не залежно від контексту. Як на мене, мотив таких рішень очевидний – вибори та здобуття прихильності виборця у вкрай негарний спосіб, - додає адвокат.
Додамо, дострокове припинення договору на надання послуги передбачає певну процедуру. Виконавчий комітет не має права робити це в односторонньому порядку. Усі аналогічні рішення будуть оскаржені управителем у судовому порядку.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter