Чиновники обіцяють жорсткі штрафні санкції за забруднення довкілля
Реклама
За неналежний стан сміттєзвалищ Черкаська ОДА буде притягувати юридичні та фізичні особи до відповідальності за забруднення довкілля відходами.
Про це пише інтернет-видання "Прочерк".
Під час координаційної наради директор департаменту містобудування, архітектури, будівництва та ЖКГ Сергій Демиденко зазначив, що у всіх районах і містах потрібно покращити систему ведення обліку відходів, оскільки є проблема відсутності зважування об’ємів сміття.
За його словами, на 21 полігоні твердих побутових відходів Черкащини, загальна площа яких – 131,2 га, за рік накопичується 1,1 млн куб. м сміття. Переважно це харчові відходи та папір. У меншій кількості на полігонах збирається золи та деревини. Вторинній переробці найбільше підлягають папір, текстиль, скло, шкіра.
За 2017 рік комунальні підприємства ліквідували 258 стихійних сміттєзвалищ. Тому Сергій Демиденко закликав керівників райдержадміністрацій та міськвиконкомів "своєчасно реагувати на звернення громадян та вживати дієві заходи для попередження виникнення несанкціонованих сміттєзвалищ".
На заході також наголосили, що в Золотоноші, Смілі, Черкасах, Умані, Жашкові й Тальному не розроблено схеми санітарного очищення або не діють графіки вивезення сміття.
У зв’язку посиленням відповідальність за порушення в питаннях вивезення відходів відповідно до законодавства, екологічна інспекція до кінця квітня повинна перевірити наявність документів про санітарне очищення міст, про це зазначив Юрій Ткаченко, голова Черкаської облдержадміністрації.
"У травні ми обговоримо це питання на колегії облдержадміністрації. Наголошую: за завдання шкоди екології штрафні санкції не малі!", - запевнив Юрій Ткаченко.
За словами начальника управління екології та природних ресурсів ОДА Олени Звягінцевої, органи місцевого самоврядування сьогодні отримали всі необхідні повноваження для збирання, утилізації, знешкодження, захоронення відходів. При кожній раді може бути створено адміністративні комісії, котрі можуть притягувати юридичні та фізичні особи до відповідальності за забруднення довкілля відходами.
З 2014 до 2017 року надходження від екологічного податку (за розміщення відходів) зросли з 1,5 мільйона до 6,1 мільйона гривень. Але такі надходження можуть бути ще більші, якби органи місцевого самоврядування організували роботу як належить, – додала Олена Звягінцева. – Зокрема, стягнення за забруднення довкілля могли б суттєво поповнити місцеві бюджети.
За словами начальника Державної екологічної інспекції в Черкаській області Сергія Поліщука, за забруднення довкілля сьогодні передбачено адміністративну і кримінальну відповідальність.
Сьогодні за неналежний стан сміттєзвалищ ми виписуємо приписи, притягуємо до адмінвідповідальності. Але якщо з часом ситуація не змінюватиметься, попереджую, ми будемо змушені закривати сміттєзвалища, – наголосив Сергій Поліщук.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть частину тексту і натисніть Ctrl+Enter